Wyniki NBA: Durant i Irving rozbili Hardena i Embiida! Curry lepszy od Jokicia!

7
5038

Tej nocy na amerykańskich parkietach odbyły się jedynie dwa spotkania. Pierwszym z nich można być trochę zawiedzionym, ponieważ huczny przyjazd Brooklyn Nets do Filadelfii zakończył się blamażem gospodarzy. Na boisku Jamesa Hardena przyćmili jego starzy znajomi z drużyny, Kevin Durant i Kyrie Irving. W drugim meczu prowadzeni przez Stephena Curry’ego Golden State Warriors pokonali nie bez problemów Denver Nuggets.

Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets 100:129

• W hitowym spotkaniu Philadelphia 76ers podejmowali Brooklyn Nets. To pierwsze starcie tych drużyn, od czasu wymiany w „trade deadline”.
  • Nets bardzo mocno weszli w mecz. Goście z Nowego Jorku już w pierwszej kwarcie uzyskali dwucyfrowe prowadzenie. Kyrie Irving i Kevin Durant imponowali indywidualnymi akcjami i po pierwszej odsłonie spotkania Nets prowadzili 40-23. Sixers w grze utrzymywał tylko Joel Embiid. Kameruński środkowy już w pierwszej połowie przekroczył granicę 20 punktów, jednak na niewiele się to zdało.
  • Pierwsze dwie kwarty były bowiem prawdziwym popisem ofensywy Nets. Podopieczni Steve’a Nasha znakomicie dzielili się piłką (aż 18 asyst w pierwszej połowie) i trafili 11 trójek. W efekcie nowojorczycy schodzili do szatni, prowadząc 72-51.
  • W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. 76ers mieli spore problemy z kreowaniem dogodnych sytuacji i skutecznością. Koszykarze drużyny z Filadelfii w trzeciej kwarcie zdobyli ledwie 19 punktów i przed czwartą kwartą przegrywali różnicą 32
    punktów (70-102).
  • Ostatnia kwarta meczu to już czysta formalność. Wynik spotkania był już przesądzony, a na parkiet wybiegli zawodnicy drugiego planu. Brooklyn Nets odnieśli bardzo pewne zwycięstwo, pokazując, że nie należy ich jeszcze spisywać na straty.
    Dla Nets świetny mecz rozegrał Kevin Durant, który miał 25 punktów, 14 zbiórek i 7 asyst. Ponadto 22 punktów dorzucił Kyrie Irving, a kolejne 24 Seth Curry.
  • W drużynie 76ers wyróżnić można natomiast Joela Embiida. Środkowy gospodarzy zdobył 27 punktów i miał 12 zbiórek.

Autor: Janusz Nowakowski

Denver Nuggets – Golden State Warriors 102:113

• Mecz pełen wzlotów i upadków. Golden State Warriors dwukrotnie musieli odrabiać ponad 10-punktowe straty, po czym odjechali gospodarzom w czwartej kwarcie nawet na 8 oczek. Nuggets jednak różnicę szybko odrobili i na 5:25 przed końcem decydującej odsłony na tablicy wyników widniał remis. Wojnę nerwów wygrali goście z San Francisco, którzy w ostatnich trzech minutach spotkania nie pozwolili ekipie z Denver na zdobycie ani jednego punktu, samemu rzucając ich 13.
  • Jeden z lepszych meczów w ostatnim czasie zaliczył Stephen Curry, który rzucił dziś 34 punkty, zebrał 9 piłek i rozdał 3 asysty. Największe wsparcie lider gości otrzymał od wchodzących z ławki Jordana Poole’a i Jonathana Kumingi – autorów 21 oraz 18 punktów. Także 18 oczek dodał Klay Thompson, a po serii 5 porażek z rzędu Wojownicy wygrali drugie spotkanie.
  • W szeregach pokonanych o triple-double otarł się Nikola Jokić. Serb zapisał na swoje konto 23 punkty, 12 zbiórek i 9 asyst, dzięki czemu po raz kolejny liderował zespołowi we wszystkich trzech najważniejszych rubrykach statystycznych. Dobry mecz rozegrał także Monte Morris, który zanotował 19 punktów.

Temat Philadelphia 76ers poruszyli także Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki w najnowszym odcinku Podcastu PROBASKET LIVE. Gorąco polecamy!