Wyniki NBA: Kluczowy przechwyt Holidaya! Bucks o krok od mistrzostwa!

30
11195

Milwaukee Bucks wygrali z Phoenix Suns w 5. meczu Finałów NBA i objęli prowadzenie 3:2 w serii po tym, jak Suns wygrali dwa pierwsze spotkania w Phoenix. Jeśli Bucks wygrają w kolejnym meczu we własnej hali, zostaną nowymi mistrzami NBA. W szeregach ekipy z Wisconsin brylował dzisiaj Jrue Holiday, autor kluczowego przechwytu w końcówce.

Phoenix Suns — Milwaukee Bucks 119:123 (2-3)

• Suns mocno wyszli z bloków startowych i już w pierwszej kwarcie wyszli na 16-punktowe prowadzenie, które utrzymali aż do końca pierwszej kwarty. Na odpowiedź Bucks musieliśmy czekać do drugiej ćwiartki i zejścia z parkietu Giannis Antetokounmpo, kiedy Suns zdali się nie mieć planu, jak powstrzymać dobry ruch piłki. W kilka minut Bucks byli w stanie odrobić straty i do przerwy wyjść na 3-punktowe prowadzenie. Ostatecznie Grek skończył zawody z 32 punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami.
  • Poczynania Giannisa zostały skutecznie ograniczone poprzez podwojenia, przynajmniej na początku, bo później Suns nie znaleźli już na niego odpowiedzi. Grek miał przed sobą twarze dwóch przeciwników, gdy łapał piłkę w post-up. Po zejściu Greka nagle otworzyły się pozycje rzutowe, z których skrzętnie skorzystał Holiday. Znów potwierdza się, że Bucks zrobili bardzo dobry interes, podpisując z rozgrywającym wysoki kontrakt. To drugi po Giannisie najważniejszy zawodnik tej ekipy. W samej drugiej kwarcie Holiday zdobył 14 oczek, co jest jego najlepszym wynikiem w jednej kwarcie w play-offach. Ostatecznie Holiday zanotował 27 punktów i 13 asyst.
  • Na trzecią kwartę Bucks wyszli w bardzo wysokim ustawieniu HolidayMiddletonGiannisPJ TuckerBrook Lopez, co pozwoliło im na skuteczne ograniczenie przewag, jakie w pierwszej kwarcie wykorzystywał Deandre Ayton. Nim się obejrzeliśmy, Bucks wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Gra Suns nie wyglądała dobrze, a w dużej mierze opierała się na nadziei, że Devin Booker zdoła wykreować coś z piłką w ręku, do tego zmusiła ich obrona Bucks. Zupełnie niewidoczny w tej części gry był Chris Paul.
  • Suns próbowali wrócić niesieni dopingiem wypełnionej hali w stolicy Arizony. Udało im się zmniejszyć straty do ośmiu punktów jeszcze przed upływem połowy czasu gry w ostatniej kwarcie. Jednak przez długi czas nie byli w stanie zrobić nic więcej. Dopiero na mniej niż dwie minuty przed końcem Booker trafił zza łuku, sprawiający, że Suns przegrywali już tylko trzema oczkami. Następnie na linii rzutów osobistych stanął Giannis i dwukrotnie spudłował.
  • W kolejnym posiadaniu CP3 zmniejszył straty do jednego punktu, a następnie jego dobra obrona zmusiła Khrisa Middletona (29 punktów) do wzięcia przerwy na żądanie, gdy do końca akcji pozostało pięć sekund. Bucks nie udało się zdobyć punktów, a Suns mieli szansę na objęcie prowadzenia. Jenak Holiday wytrącił piłkę z rąk Bookera i rzucił nad obręcz do Giannisa, który skończył z góry, a przy okazji był faulowany. Nie trafił jednak rzutu wolnego, ale Bucks zebrali i na linii stanął Middleton, który trafił raz. To wystarczyło.
  • Świetny przechwyt i genialne podanie. Pokazało to ogromne zaufanie, jakim darzymy się nawzajem — powiedział po meczu Giannis. Bucks mogą przypieczętować pierwszy tytuł mistrzowski od 50 lat w szóstym meczu serii we własnej hali, gdzie w tegorocznych play-offach przegrali zaledwie raz. – To mecz, dzięki któremu wskoczyliśmy na wysokie obroty Jeszcze jedno zwycięstwo. Nie możemy osiąść na laurach. Wracamy do domu nacieszyć się chwilą i zrobić to, co dzisiaj, w kolejnym spotkaniu — dodał w rozmowie z Maliką Andrews.
  • Devin Booker rzucił 40 punktów, a Chris Paul dołożył 21 oczek i 11 asyst. Deandre Ayton miał 20 punktów i 10 zbiórek.
  • Na trybunach pojawił się LeBron James, który chciał wspomóc swoją obecnością Chrisa Paula. – Jestem z niego niezwykle dumny. Jestem tutaj dla niego. Był na moich pierwszych Finałach, a teraz ja odpłacam mu tym samym — powiedział LBJ.
  • Bucks prowadzą 3-2 i już tylko jedna wygrana dzieli ich od mistrzostwa NBA. Mecz numer 6 rozegrany zostanie w Milwaukee w nocy z wtorku na środę o godz. 3:00.
  • Kolejny Podcast PROBASKET LIVE na YouTube już w środę 21 lipca o godz. 21:00. Albo po mistrzostwie Bucks, albo przed GAME 7!
  • Czy wiecie, że jeszcze tylko dzisiaj w Sklepie Koszykarza jedna z najlepszych w tym roku wyprzedaży! Możecie liczyć nawet na 60% zniżki na buty i ubrania Nike, Jordan, LeBron czy marki adidas. Przykład? Buty GiannisaNike Zoom Freak 2 – wcześniej kosztowały 500zł! A teraz 224zł!