Timberwolves dysponują najlepszą obroną w NBA od przerwy na Weekend Gwiazd. Potwierdzili to ogrywając na własnym parkiecie podopiecznych Steve’a Kerra. Celtics w międzyczasie stracili drugie miejsce we wschodniej konferencji na rzecz Wizards! Ekipa z Bostonu przegrała w Denver, z kolei Czarodzieje po dogrywce ograli Kings. Blow-outami skończyły się mecze W Charlotte i Chicago. Rockets ograli pewnie Bulls, natomiast Hornets rozbili Magic różnicą aż 40 punktów. Pewne zwycięstwo odnieśli także Bucks broniąc parkietu przed Pacers. Ciekawie zapowiadało się starcie Raptors i Hawks. Ostatecznie Jastrzębie wygrały dzięki dobrej nocy Dennisa Schrodera (26 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst). Czwartą wygraną z rzędu zanotowali Mavs. Podopieczni Ricka Carlisle’a byli lepsi u siebie od Nets.

GOLDEN STATE WARRIORS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 102:103

To już czwarta porażka w ostatnich sześciu meczach Golden State Warriors. Najgorsza seria drużyny odkąd prowadzi ją Steve Kerr. Minnesota Timberwolves od paru tygodni gra znakomitą defensywę – najlepszą w lidze. Wojownicy ostatecznie nie byli w stanie sprostać energii i zaangażowaniu zawodników Toma Thibodeau. Stephen Curry miał rzut na zwycięstwo, ale jego próba odbiła się tylko od obręczy. Lider drużyny z Oakland nadal tkwi w swoim strzeleckim kryzysie. Tymczsaem Wolves wygrali sześć ze swoich ostatnich ośmiu pojedynków.

Zespół Thibodeau nadal goni ósme miejsce w zachodniej konferencji. Andrew Wiggins na 13 sekund przed końcem meczu trafił rzut wolny, który zapewnił jego drużynie prowadzenie 103:102. Wcześniej Kanadyjczyk spudłował dwie próbu, które zapewniłyby T-Wolves 3-punktowe prowadzenie, więc zdołał odkupić winy. Ale w ostatnim posiadaniu piłka należała do Warriors. Curry pomógł swojej drużynie wyjść z -14 na początku czwartej kwarty. Zdobył 9 punktów w ostatnie cztery minuty spotkania, jednak ostatnim rzucie się pomylił. – To był dobra próba, piłka po prostu nie wpadła – mówił Klay Thompson.

Steph wyprzedził w tym meczu swojego ojca – Della Curry’ego na liście najlepszych strzelców NBA. Marne to jednak pocieszenie, skoro rozgrywający ma taki problem z odzyskaniem formy. Skończył mecz mając na koncie 26 punktów (10/27 FG, 1/8 3PT, 5/5 FT), 6 zbiórek, 7 asyst, przechwyt, ale także 6 strat. Najlepiej punktującym zawodnikiem GSW był Klay kończąc z dorobkiem 30 oczek (12/22 FG, 3/6 3PT), 6 zbiórek, 2 asysty i przechwytu. Z ławki 10 punktów dołożył Ian Clark. – Musimy po prostu odzyskać nasz rytm. Mamy na to jeszcze trochę czasu – mówi Curry.

Natomiast w bardzo dobrej formie jest Ricky Rubio. Hiszpan w ostatnim czasie potwierdza swoją wartość. – Podoba mi się jego agresja w grze. Potrafi czytać obronę – mówi Thibs. Ricky skończył mecz z 17 punktami (3/10 FG, 11/11 FT), 4 zbiórkami, 13 asystami i przechwytem. Natomiast Wiggins 20 ze swoich 24 punktów (9/21 FG, 5/7 FT) zdobył w drugiej połowie. Z 23 oczkami (10/18 FG, 2/4 3PT), 9 zbiórkami, 2 asystami i 2 blokami mecz skończył Karl-Anthony Towns. Kolejny mecz w Milwaukee, z kolei Warriors jadą do San Antonio.

BOSTON CELTICS – DENVER NUGGETS 99:119

Porażka Boston Celtics oznacza, że drużyna Brada Stevensa straciła drugie miejsce we wschodniej konferencji na rzecz kontynuujących swoją serię Washington Wizards. Zatem to nie C’s, a Wiz będą gonić Cleveland Cavaliers. Denver Nuggets objęli prowadzenie w pierwszych minutach meczu i nie oddali go już do końca. C’s nie prowadzili ani razu. Zespół z Kolorado stara się utrzymać na ósmym miejscu w konferencji. Tuż za nimi są Wolves, Blazers i Mavs, którzy notują serię zwycięstw. Zatem to bardzo istotna wygrana dla podopiecznych Mike’a Malone’a..

To był także powrót po chorobie Nikoli Jokicia i powrót dobrej obrony Nuggets. Głównie po tej stronie parkietu Bryłki stworzyły dla siebie warunki, by zdominować przeciwnika. Ostatecznie zatrzymali Celtics na 42,5% z gry. W czwartej kwarcie gospodarze mogli się obawiać Isaiah Thomasa, ale Garry Harris wykonał na nim świetną pracę w obronie, odcinając niemal wszystkie opcje lidera C’s. – Wiedzieliśmy, że szukają odpowiedniego momentu na pościg, więc musieliśmy pozostać skoncentrowani – mówi Harris.

Za wolno zbieraliśmy się do bezpańskich piłek i oddaliśmy za dużo zbiórek – mówił trener Brad Stevens. – To istotne rzeczy, gdy chcesz się utrzymać na prowadzeniu lub zrobić pościg – dodał. Thomas skończył mecz z 21 oczkami (7/14 FG, 1/6 3PT, 6/6 FT), 2 zbiórkami, 5 asystami i przechwytem. 16 punktów (6/14 FG, 4/8 3PT), 2 zbiórki, 2 asysty i 3 przechwyty dołożył od siebie Avery Bradley. Z 15 punktami i 5 zbiórkami mecz skończył center – Al Horford.

Z kolei Nikola Jokić w powrocie do gry zanotował 21 oczek (8/10 FG, 1/2 3PT, 4/6 FT), 10 zbiórek, 7 asyst, 4 przechwyty, blok, ale również aż 7 strat. Piłka bardzo często przechodzi przez drugoroczniaka. Wysoką formę potwierdził Wilson Chandler zapewniając od siebie kolejne 23 oczka (8/16 FG, 3/8 3PT, 4/6 FT), 8 zbiórek, asystę, przechwyt oraz blok. Kolejnych 20 punktów (6/12 FG, 3/5 3PT), 5 zbiórek dostarczył Danilo Gallinari. Na kolejny mecz Bryłki jadą do Sacramento. Celtics u siebie zagrają z Chicago Bulls.

ORLANDO MAGIC – CHARLOTTE HORNETS 81:121

HOUSTON ROCKETS – CHICAGO BULLS 115:94

INDIANA PACERS – MILWAUKEE BUCKS 85:99

TORONTO RAPTORS – ATLANTA HAWKS 99:105

BROOKLYN NETS – DALLAS MAVERICKS 96:105

WASHINGTON WIZARDS – SACRAMENTO KINGS 130:122 OT