Mamy nadziej臋, 偶e pami臋tali艣cie o zmianie czasu. W nocy NBA gra艂a o nieco innej porze. Festiwal rozpocz臋艂y zespo艂y z Atlanty i Filadelfii. Hawks bez wi臋kszych k艂opot贸w zdominowali Sixers. Dla Sz贸stek 14 punkt贸w zanotowa艂 Joel Embiid, zn贸w ods艂aniaj膮c kawa艂ek swojego talentu. Celtics sprawili niespodziank臋 Hornets ogrywaj膮c dru偶yn臋 Szerszeni na ich parkiecie. Znakomity pojedynek Avery’ego Bradleya聽(31 punkt贸w) z Kemb膮 Walkerem (29 punkt贸w). Natomiast Knicks obronili parkiet przed Grizzlies w noc otwieraj膮ca sezon w Madison Square Garden, z 21 punktami sko艅czy艂 Kristaps Porzingis. Derrick Rose popisywa艂 si臋 swoim koz艂em. Trzecie zwyci臋stwo w sezonie zapisali na swoje konto Cavaliers pokonuj膮c u siebie Magic. Wysokiej pora偶ki doznali Pacers podejmuj膮c na wyje藕dzie Bulls, o tym meczu piszemy wi臋cej. Bucks pokonali Nets po niesamowitym buzzer-beateraze Johna Hensona, kt贸ry zebra艂 pi艂k臋 po niecelnej pr贸bie kolegi i dobi艂 zaraz przed ko艅cem kwarty. W podobny spos贸b zwyci臋stwo swojej ekipie zapewni艂 Damian Lillard – kandydat do MVP. Blazers i Nuggets potrzebowali dogrywki, by rozstrzygn膮膰 walk臋, o tym meczu wi臋cej w opisie. Na koniec dnia po interesuj膮cej ko艅c贸wce i wielkim rzucie Ty’a Lawsona Kings pokonali Wolves. Z 29 punktami sko艅czy艂 DeMarcus Cousins.

INDIANA PACERS – CHICAGO BULLS 101:118

Drugi mecz w sezonie dla Chicago Bulls i drugi na w艂asnym parkiecie. Podopieczni Freda Hoiberga go艣cili Indian臋 Pacers, kt贸ra przyjecha艂a z bilansem 1-1. Dla zawodnik贸w Nate’a McMillana by艂 to drugi mecz w back-to-back i wyra藕nie zabrak艂o im si艂y, aby nawi膮za膰 z Bykami rywalizacj臋. Ostatecznie pozwolili rzuci膰 rywalowi a偶 118 punkt贸w. Gospodarzy do wygranej prowadzi艂o trio, kt贸re w opinii wielu mia艂o mie膰 problem ze znalezieniem mi臋dzy sob膮 porozumienia – Jimmy Butler, Dwyane Wade, Rajon Rondo. Na razie Bulls wystarczy jedna pi艂ka, by pogodzi膰 wszystkich.

W Chicago podkre艣laj膮, 偶e umiej臋tno艣膰 poprowadzenia zespo艂u przez Rondo spowodowa艂a, i偶 wszyscy czuj膮 si臋 na parkiecie pewniej. To rozgrywaj膮cy jest motorem nap臋dowym i to do jego obowi膮zk贸w nale偶y kontrolowanie gry swoich koleg贸w. W meczu z Pacers rozda艂 13 asyst, m.in. do 艣wietnego w tym spotkaniu Douga McDermotta, kt贸ry sko艅czy艂 z 23 punktami (9/14 FG, 5/6 3PT). Kolejnych 16 oczek (6/9 FG), 5 zbi贸rek i 3 asysty dla Byk贸w do艂o偶y艂 Jimmy Butler. Z kolei D-Wade obowi膮zki w ataku przekaza艂 kolegom, oddaj膮c tylko 7 pr贸b i notuj膮c 14 punkt贸w.

Rondo m贸g艂by wykrzesa膰 z siebie jeszcze wi臋cej, ale Hoiberg ograniczy艂 jego czas gry do 25 minut. – Naciska i pcha pi艂k臋 do przodu, wi臋c musisz robi膰 wszystko, by biec przed nim – m贸wi Wade. Rajon uczula swoich koleg贸w: – Nie my艣lcie, 偶e was nie widz臋, zawsze b膮d藕cie gotowi na podanie. Tymczasem w Indianie ci膮gle nie rozgry藕li kwestii zgrania. Zesp贸艂 ma przed sob膮 jeszcze wiele pracy, bo zbyt cz臋sto gracze b臋d膮cy razem na聽parkiecie nie maj膮 poj臋cia, w jaki spos贸b zorganizowa膰 wok贸艂 siebie gr臋.

W meczu z Bykami momentami wygl膮dali jak dzieci we mgle. – Z艂apanie chemii mi臋dzy sob膮 potrwa troch臋 czasu – m贸wi Paul George, kt贸ry sko艅czy艂 notuj膮c 20 punkt贸w (8/12 FG, 4/5 3PT). Tak膮 sam膮 liczb臋 dostarczy艂 bardzo dobrze wygl膮daj膮cy na pocz膮tku sezonu drugoroczniak – Myles Turner. Opr贸cz 20 oczek zapisa艂 4 zbi贸rki i 3 bloki. Bulls w drugiej kwarcie zdobyli 38 punkt贸w, ca艂kowicie dominuj膮c nad bezradn膮 defensyw膮 go艣ci z Indianapolis. Przed trzeci膮 kwart膮 prowadzili 62:41 i tego prowadzenia ju偶 nie oddali.

Przewaga 19:0 w punktach z kontry Bulls podczas drugiej kwarty sugeruje, jak膮 obron臋 postanowili uprawia膰 Pacers. To poniek膮d wynik zm臋czenia, gdy偶 poprzedniej nocy rozegrali wyczerpuj膮ce starcie z Brooklyn Nets. Trener McMillan m贸wi przede wszystkim o braku produktywno艣ci z 艂awki rezerwowych. – Musz膮 si臋 lepiej zrozumie膰, dlatego potrzebujemy im da膰 wi臋cej minut – przyznaje trener. W kolejnym meczu dru偶yna zmierzy si臋 z Los Angeles Lakers u siebie. Bulls natomiast jad膮 na wyjazd do Brooklynu.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – DENVER NUGGETS 115:113 OT

Zdecydowanie jedno z najciekawszych star膰 poprzedniej nocy. Damian Lillard wchodzi w ten sezon jako kandydat do nagrody MVP. Jego szanse w du偶ej mierze zale偶膮 od tego, czy Portland Trail Blazers b臋d膮 wygrywali swoje mecze. Jak dot膮d w rozgrywkach 2016/2017 wygrali dwa i to g艂贸wnie za spraw膮 swojego lidera. Poprzedniej nocy PTB go艣cili w Denver, gdzie miejscowi Nuggets rozgrywali pierwszy mecz sezonu na w艂asnym parkiecie. Spotkanie zamieni艂o si臋 w prawdziwe koszykarskie widowisko.

Zespo艂y potrzebowa艂y dogrywki, aby rozstrzygn膮膰 mi臋dzy sob膮 rywalizacj臋. Na sekund臋 przed czasem dodatkowego czasu, Lillard min膮艂 Kennetha Farieda wzbi艂 si臋 w powietrze i zako艅czy艂 akcj臋 floaterem daj膮cym jego dru偶ynie prowadzenie 115:113. Nuggets nie mieli ju偶 czasu, aby skutecznie odpowiedzie膰 na pr贸b臋 lidera go艣ci. Dame sko艅czy艂 mecz notuj膮c na swoje konto 37 punkt贸w (15/27 FG, 2/7 3PT), 7 asyst i 3 przechwyty. Dobrze wygl膮da艂 tak偶e C.J. McCollum notuj膮c double-double 23 oczka (10/25 FG) i 10 zbi贸rek.

De facto ko艅c贸wka czwartej kwarty r贸wnie偶 by艂a popisem Lillarda, gdy ten na 2 sekundy przed ko艅cem wyr贸wna艂 stan rywalizacji. To swego rodzaju specjalista od kryzysowych sytuacji. Terry Stotts musi by膰 bardzo szcz臋艣liwy, 偶e ma gracza, kt贸ry tak wiele razy w przekroju ostatnich lat ratowa艂 PTB ty艂ek. Mecz by艂 generalnie pe艂en emocji z jedn膮 nieplanowan膮 28-minutow膮 przerw膮, wynikaj膮c膮 z braku pr膮du w Pepsi Center. Gospodarze w czwartej kwarcie prowadzili ju偶 9 punktami. Wszystko wskazywa艂o na to, 偶e kontroluj膮 przebieg wydarze艅. Nagle to Blazers przej臋li inicjatyw臋 i odrobili straty.

To jeden z najbardziej szalonych mecz贸w w jakich gra艂em – m贸wi艂 Lillard. Gdy przywr贸cono elektryczno艣膰, do ko艅ca starcia pozostawa艂o 9 minut. Stotts zmotywowa艂 swoich podopiecznych na tyle, 偶e w kr贸tkim czasie zagrali najlepsz膮 koszyk贸wk臋. – By mie膰 dobry sezon, musisz znale藕膰 spos贸b na wygrywanie r贸wnie偶 takich mecz贸w – m贸wi艂 po wszystkim szkoleniowiec go艣ci. Wcze艣niej to Nuggets naciskali. W czwartej kwarcie obj臋li prowadzenie uskuteczniaj膮c run 17:0!

Wygran膮 Nuggets m贸g艂 przypiecz臋towa膰 Wilson Chandler, ale spud艂owa艂 dwa kluczowe rzuty wolne. – Straty, pud艂a z linii wolnych i s艂aba egzekucja – oto powody pora偶ki wymienione przez trenera Mike’a Malone’a. Ka偶dy ze starter贸w Nuggets sko艅czy艂 z wynikiem dwucyfrowym. 23 punkty (10/20 FG), 17 zbi贸rek, 4 przechwyty Nikoli Jokicia, 21 oczek (7/20 FG), 4 asysty i 3 przechwyty innego drugoroczniaka – Emmanuela Mudiaya. Na kolejny mecz Nuggets jad膮 do Toronto, Blazers u siebie z… Warriors.

ATLANTA HAWKS – PHILADELPHIA 76ERS 104:72

BOSTON CELTICS – CHARLOTTE HORNETS 104:98

MEMPHIS GRIZZLIES – NEW YORK KNICKS 104:111

ORLANDO MAGIC – CLEVELAND CAVALIERS 99:105

BROOKLYN NETS – MILWAUKEE BUCKS 1O8:110

NEW ORLEANS PELICANS – SAN ANTONIO SPURS 79:98

MINNESOTA TIMBERWOLVES – SACRAMENTO KINGS 103:106