Już bez Brandona Jenningsa, New York Knicks nie sprostali faworyzowanym Toronto Raptors przegrywając z Kanadyjczykami jednym punktem po game-winnerze DeMara DeRozana. Ciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy Milwaukee Bucks i Cleveland Cavaliers zakończył się zwycięstwem Mistrzów NBA 102:95. Philadelphia 76ers bardzo dzielnie walczyła z Golden State Warriors, jednak ostatecznie uległa Wojownikom, przegrywając 108:119. Zwycięstwo na własnym parkiecie odniosła także drużyna Dallas Mavericks, która wygrała z Miami Heat. Łatwe zwycięstwo w Bostonie zainkasowali Hawks, którzy wygrali z Celtics 114:98. Po dobrym meczu duetu Wiggins-Town, Minnesotta Timberwolves wygrała na wyjeździe 102:88. Dość niespodziewanie w Houston wygrała Indiana Pacers, która pokonała Rockets 117:108.

NEW YORK KNICKS – TORONTO RAPTORS 91:92

Rzut na 1,9 sekundy do końca DeMara Derozana (37 punktów) dał ekipie Toronto Raptors zwycięstwo nad drużyną New York Knicks. Próba Carmelo Anthony’ego równo z końcową syreną okazała się nieskuteczna.
Raptors wygrali czwarty mecz z rzędu, jednak w spotkaniu nie wystąpił podstawowy rozgrywający, Kyle Lowry, którego czeka operacja nadgarstka, co może również oznaczać, że gracz nie zagra w sezonie regularnym.
W ekipie Knicks najskuteczniejszym graczem był Carmelo Anthony, autor 24 punktów. Lider Nowojorczyków miał tej nocy problem ze skutecznością, ponieważ zakończył spotkanie trafiając 9/26 z gry, przy tym ten najważniejszy rzut mogący dać zwycięstwo jego drużynie.
Pierwsza połowa spotkania należała do gospodarzy, którzy potrafili w drugiej kwarcie wyjść na siedemnastopunktowe prowadzenie. Przed trzecią częścią różnica prowadzenia wynosiła 13 oczek na korzyść Knicks.
Toronto dzięki zwycięstwo wskoczyło na trzecie miejsce w Wschodniej Konferencji kosztem Washington Wizards. Obie ekipy spotkają się w bezpośrednim pojedynku w nocy z środy czwartek.
Pierwszopiątkowi gracze Nowego Jorku, Derrick Rose oraz Courtney Lee zdobyli tej nocy po szesnaście punktów. Po odejściu Brandona Jenningsa bardzo dużo będzie zależało od tych dwóch graczy. Dodatkowo Joakim Noah przejdzie operację kolana, która wstępnie eliminuje go z gry na okres co najmniej trzech tygodni.
Mimo wysokiego prowadzenia gospodarzy w pierwszej połowie, goście nie podłamali się i grając bardzo dobrze w obronie odrobili stratę. W trzeciej części Raptors pozwolili Knicks zdobyć jedynie 14 punktów.
W samej końcówce nie zabrakło emocji. Na 10 sekund przed końcem za trzy przymierzył Lee, dzięki czemu Knicks wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W odpowiedzi jednak piłka trafiła do Derozana, który doskonale wiedział co i jak ma zrobić, by zapewnić zwycięstwo sobie i kolegom.

CLEVELAND CAVALIERS – MILWAUKEE BUCKS 102:95

Lebron James wygrał walkę z anginą i między innymi dzięki jego 24 punktom, Cleveland Cavaliers pokonali na własnym parkiecie Milwaukee Bucks 102:95. 25 punktów do zwycięstwa dorzucił Kyrie Irving.
W ostatnim spotkaniu przeciwko Chicago Bulls, Lebron James pauzował z powodu choroby. W pojedynku z Milwaukee wyglądał już bardzo dobrze, choć do samego końca nie było wiadomo czy wystąpi w tym meczu.
Dobra dyspozycja Jamesa i jego wsad z faulem pozwoliły odskoczyć rywalom w czwartej kwarcie. Bucks w połowie ostatniej odsłony przegrywali tylko jednym punktem z Mistrzami NBA, jednak wcześniej wspomniany wsad Jamesa pozwolił gospodarzom przeprowadzić serię 11-0, która rozstrzygnęła losy tego meczu.
Skuteczności w tym meczu nie mógł odnaleźć natomiast Giannis Antentokoumnpo. Tegoroczny uczestnik All-Star Game zdobył tylko dziewięć punktów, przy słabej skuteczności 4/13 z gry. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie rezerwowy Malcom Brogdon, autor 20 oczek.
Kontuzje nie oszczędzają graczy Bucks. W pierwszej połowie Michael Beasley, który bronił Lebrona Jamesa niefortunnie skręcił kolano, przez co nie był w stanie dokończyć spotkania i został zniesiony do szatni. Do tego momentu był wyróżniającym się graczem, mającym na koncie 11 punktów.
Przed spotkaniem Cavs podpisali kontrakt z wolnym agentem, Deronem Williamsem, który może okazać się świetnym zmiennikiem dla Irvinga.
Deron był liderem w kilku zespołach. Teraz automatycznie będzie mógł wesprzeć również nas, jest doświadczonym graczem z dobrym rzutem, co z pewnością będzie z pożytkiem dla drużyny – powiedział Lebron James o swoim nowym koledze z drużyny.

PHILADELPHIA 76ERS – GOLDEN STATE WARRIORS 108:119

BOSTON CELTICS – ATLANTA HAWKS 98:114

DALLAS MAVERICKS – MIAMI HEAT 96:89

HOUSTON ROCKETS – INDIANA PACERS 108:117

SACRAMENTO KINGS – MINNESOTTA TIMBERWOLVES 88:102