Boston Celtics w meczu numer 6 zdołali pokonać Atlanta Hawks i awansowali do kolejnej rundy play-off, w której zmierzą się z Philadelphia 76ers. Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami zostanie rozegrane 2 maja w Bostonie.

Atlanta Hawks – Boston Celtics 120:128 (2-4)

• Boston Celtics prowadzili po pierwszej kwarcie 35:34, ta część spotkania była bardzo wyrównana głównie za sprawą fenomenalnej gry Trae Younga, który zdobył w niej aż 18 punktów. Rozgrywający Atlanta Hawks trafił 5 z 10 oddanych rzutów z gry, z czego aż trzy razy trafił zza linii trzech punktów. Młody gracz Jastrzębi był w tej nie do zatrzymania i to on dawał nadzieję, że można wyrównać stan tej serii.
  • Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gości 68:67, najlepiej w barwach Boston Celtics spisywalli się Jaylen Brown zdobywca 18 punktów oraz Jayson Tatum, który dorzucił 16 oczek. W zespole Jastrzębi 25 punktów na swoim koncie po dwóch kwartach miał Trae Young, wyraźnie brakowało mu wsparcia ze strony kolegów, zwłaszcza jeżeli mowa o Dejounte Murrayu, który nie potrafił zdobyć ani jednego punktu.
  • Po przerwie oba zespoły powrócił na parkiet, lepiej w trzeciej kwarcie wyglądał zespół Atlanta Hawks, który zdołał wygrać tę kwartę 33:30 i wyjść na prowadzenie 100:98. De’Andre Hunter zdobył 13 punktów, a Dejounte Murray 9 i to ta dwójka swoją bardzo dobrą grą dała prowadzenie Jastrzębią i nadzieję na wyrównanie serii.
  • W ostatniej kwarcie spotkania Boston Celtics pokazali, jak silną są drużyną i odwrócili losy tego spotkania na swoją korzyść, wygrali oni tę odsłonę spotkania 30:20, a całe spotkanie 128:120 i awansowali do kolejnej rundy play-off. W tej odsłonie meczu aż 4 graczy Celtics zdobyło 5 lub więcej punktów, podczas gdy Hawks udało się to zaledwie dwóm graczom. Zespół z Bostonu ograniczył w 4 kwarcie poczynania Trae Younga, co było decydujące w końcowym rozrachunku. Rozgrywający Jastrzębi nie zdołał zdobyć punktów z gry w ciągu ostatnich 12 minut gry, jedyne oczka, jakie zanotował to po trafieniu dwóch rzutów osobistych.
  • Boston Celtics wygrali 128:120, najlepiej w ich zespole spisał się Jaylen Brown, który zdobył 32 punkty, 5 zbiórek i 2 asysty, oraz Jayson Tatum zdobywca 30 punktów, 14 zbiórek, 7 asyst oraz 2 bloków. W zespole Jastrzębi najwięcej oczek zdobył Trae Young, który zakończył mecz z 30 punktami, gracz miał jednak duże problemy ze skutecznością zwłaszcza w drugiej części spotkania.