Boston Celtics odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Dominację ekipy z Beantown odczuli gracze Detroit Pistons, którzy przegrali 25 punktami. W czołówce Konferencji Wschodniej znajdują się też Cleveland Cavaliers, którzy wygrali z Indiana Pacers. Ważne zwycięstwo odnieśli gracze Sixers. Dzięki znakomitej postawie Tyrese’a Maxeya, gracze z Filadelfii pokonali podopiecznych Erika Spoelstry. Ostatnią zwycięską ekipą w meczach rozgrywanych na Wschodzie byli Chicago Bulls. W Konferencji Zachodniej kolejne zwycięstwo odniosła drużyna z Minneapolis. Pod dowództwem Anthony’ego Edwardsa pokonali Utah Jazz. Porażkę u siebie odnotowali zawodnicy z San Francisco, a zwycięstwo po dwóch przegranych odnieśli Los Angeles Lakers.

Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers 103:108

Cleveland Cavaliers wystąpili bez trzech graczy pierwszej piątki (Mitchell, Mobley, Strus). To nie przeszkodziło w odniesieniu 43. zwycięstwa w sezonie. Sześciu zawodników Cavs odnotowało dwucyfrowy wynik punktowy. Bliski triple-double był Caris LeVert, autor 23 punktów, 8 zbiórek i 11 asyst. –Bardzo dobrze czuję się w takich sytuacjach. Wiedziałem, co zamierzałem zrobić – powiedział jeden z bohaterów spotkania. –Mamy wielu koszykarzy, którzy mogą wnieść swój wkład o odegrać ważną rolę w końcówce meczu – dodał LeVert.

-23 punkty i 9 zbiórek zanotował Jarrett Allen. Po 13 punktów dołożyli Darius Garland (6 zbiórek, 7 asyst, ale też 5 strat) i Georges Niang. Bardzo dobre wsparcie z ławki stanowił Marcus Morris Sr., zdobywca 14 punktów. 34-letni weteran uzyskał nie tylko najlepszą skuteczność rzutów z gry w zespole (5/7, 71%), ale też w akcjach trzypunktowych (4/5, 80%). Cavs wygrali spotkanie mimo przegranej zbiórki (45:39) i większej liczbie strat (14:11).

-W szeregach Indiana Pacers duet Haliburton-Siakam zaliczył double-double. Rozgrywający klubu z Indiany miał 14 punktów, 6 zbiórek i 12 asyst, ale też fatalne 1/9 za trzy punkty (11%). Znacznie lepiej wyglądał Pascal Siakam, zdobywca 19 punktów i 12 zbiórek. 29-latek trafił 9 z 18 rzutów z gry (50%). 12 punktów zdobył Myles Turner. Środkowy Pacers jako jedyny wyglądał przyzwoicie w rzutach zza łuku, trafiając 2 z 4 prób. Cała drużyna odnotowała zaledwie 9 trójek przy 38 próbach (24%). Solidne spotkanie rozegrał TJ McConnell, który zdobył 14 punktów (7/11 z gry, 64%) w 21 minut.

Boston Celtics – Detroit Pistons 119:94

-Czterech graczy Boston Celtics zdobyło 20 i więcej punktów, ale wśród tych zawodników zabrakło Jaysona Tatuma, który opuścił spotkanie z powodu kontuzji prawej kostki. Swoje pierwsze w karierze triple-double uzyskał Derrick White (22 punkty, 10 zbiórek i 10 asyst). Obrońca Celtics trafił 8 z 20 rzutów (40%), w tym 6 z 12 trójek (50%). –Zwykle nie gonię za statystykami, ale wiedziałem, że byłem o krok od pewnej liczby – powiedział White, który przekroczył granicę 5 tysięcy punktów w karierze.

-31 punktów i 7 zbiórek zanotował Jaylen Brown. Jeden z liderów Celtics trafił 11 z 20 rzutów z gry (55%). 23 punkty i 7 asyst dołożył Payton Pritchard. Rezerwowy rozgrywający trafił też 5 trójek. Z kolei 20 oczek i 8 zbiórek dodał Kristaps Porzingis, który również odnotował 5 trafień zza łuku. Celtics trafili aż 22 trójki przy 49 próbach (45%).

-Po stronie Detroit Pistons najlepiej zaprezentował się Jaden Ivey, autor 21 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. 12 punktów i 5 zbiórek dołożył James Wiseman. Po 11 oczek dodali Malachi Flynn oraz Tosan Evbuomwan. 10 punktów i 6 zbiórek zgarnął Stanley Umude.

Philadelphia 76ers – Miami Heat 98:91

• W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane i niewielką przewagę mieli Philadelphia 76ers, którzy schodząc na przerwę prowadzili dwoma punktami (51-49).
  • Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą Sixers wygrali 28-16. Gospodarze odskoczyli rywalom, uzyskując dwucyfrową przewagę i przed czwartą ćwiartką mieli wysokie prowadzenie (79-65). W czwartej kwarcie Miami Heat odrabiali straty i raz zdołali doprowadzić do remisu (85-85). Końcówka spotkania należała jednak do 76ers, którzy w ostatnich minutach zanotowali run 13-6, odnosząc cenne zwycięstwo.
  • Rozumieliśmy, że to ważny mecz dla układu tabeli. Bardzo kocham i podziwiam tych gości. Nadal im kibicuje, z wyjątkiem meczów przeciwko nim– mówił rozgrywający Sixers i były gracz Heat Kyle Lowry.
  • 76ers do zwycięstwa poprowadził Tyrese Maxey, który zanotował 30 punktów i 10 asyst. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Kelly Oubre Jr. Skrzydłowy miał 22 punkty, 11 zbiórek i 5 bloków (rekord kariery).
  • W barwach Heat wyróżniał się Bam Adebayo, który zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst. Terry Rozier również zdobył 20 punktów, dodając do tego 8 zbiórek.

Janusz Nowakowski

Chicago Bulls – Portland Trail Blazers 110:107

-Fantastyczne zawody rozegrał DeMar DeRozan, autor 28 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst. Lider Chicago Bulls trafił 10 z 17 rzutów z gry (59%). –Czasami to coś więcej niż oddanie rzutu. W głębi serca jest po prostu zwycięzcą – chwalił swojego kolegę Alex Caruso. Poza DeRozanem dobrze zapisali się Nikola Vucevic i Ayo Dosunmu. Czarnogórzec zdobył 22 punkty i 9 zbiórek, zaś obrońca Byków uzyskał double-double (23 punkty, 10 asyst).

-W Blazers najlepiej wypadł Anfernee Simons, zdobywca 30 punktów i 9 asyst. –Mieliśmy kilka dobrych okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy – powiedział po meczu. Pokaźne double-double wpadło na konto Deandre Aytona (25 punktów i 15 zbiórek). 14 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, ale też 6 strat zanotował Scoot Henderson.

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 104:114

• Po wyrównanej pierwszej połowie Utah Jazz mieli sześć punktów przewagi (59-53). Druga połowa należała jednak do Minnesota Timberwolves. Podopieczni Chrisa Fincha szybko odrobili straty i po trzech kwartach mieliśmy remis 83-83.
  •  Czwarta kwarta została zdominowana przez przyjezdnych z Minnesoty. Timberwloves wygrali tą część meczu 31-21 i w końcówce objęli dwucyfrowe prowadzenie, odnosząc ważne zwycięstwo.
  • Timberwolves poprowadził do zwycięstwa Anthony Edwards, który zdobył 32 punkty, z czego aż 25 w drugiej połowie. Dla Edwardsa był to trzeci mecz z rzędu z przynajmniej 30 zdobytymi punktami. Gwiazdor Wilków zanotował jeszcze 8 asyst i 7 zbiórek.
  • Zawsze był gościem, który naprawdę potrafi odwrócić losy spotkania. Wie kiedy ma zdobyć ważne punkty i czasem udaje mu się to zrobić z niczego. Teraz jego gra jest o wiele bardziej doszlifowana. Jest bardziej opanowany, nie śpieszy się tak bardzo– chwalił Edwardsa trener Wolves, Chris Finch.
  • Dobrze zaprezentował się także Naz Reid, który zdobył 17 punktów. Dla Jazz 24 punkty zdobył Collin Sexton, a Lauri Markkanen miał 22 punkty i 12 zbiórek.

Golden State Warriors – New York Knicks 112:119

-Wojownicy nie potrafili znaleźć sposobu na Jaylena Brunsona (34 punkty, 5 zbiórek i 7asyst), do którego dołączył 23-letni Miles McBridge. Obrońca Knicks zdobył 29 punktów, co jest jego rekordem kariery. Młody gracz nowojorczyków trafił 6 z 9 prób za trzy (67%). 18 punktów dołożył Donte DiVincenzo, zaś double-double Isaiah Hartenstein (13 punktów, 10 zbiórek).

-Pięciu koszykarzy Warriors zanotowało dwucyfrowy wynik punktowy. 27 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst uzyskał Stephen Curry. Wśród graczy pierwszej piątki pozytywnie zapisał się jeszcze Jonathan Kuminga (16 punktów). Cała reszta nie przekroczyła granicy 10 oczek, w tym Brandin Podziemski, który zagrał wyjątkowe bezbarwne spotkanie bez żadnych punktów w 25 minut gry.

-Co ciekawe ponad połowę wszystkich punktów Warriors (60) zdobyli rezerwowi. 19 oczek zanotował Trayce Jackson Davis. 18 punktów i 8 asyst dołożył Klay Thompson, zdobywca 5 trójek. 14 punktów dodał Chris Paul. Warriors z bilansem 35-32 zajmują 10. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Sacramento Kings – Memphis Grizzlies 121:111 (po dogrywce)

Los Angeles Lakers – Atlanta Hawks 136:105