Wyniki NBA: Bucks wygrali z Nets i mamy remis 3-3! Będzie Game 7!

3
6536

Khris Middleton i Giannis Antetokounmpo nie pozwolili Milwaukee Bucks przegrać we własnej hali – będziemy mieć decydujący o awansie do Finału Konferencji Wschodniej mecz na Brooklynie. Kevin Durant zdobył 32 punkty, ale nie miał pomocy od pozostałych zawodników Brooklyn Nets.

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 104:89 (3-3)

• Khris Middleton rzucił 38 punktów, Giannis Antetokounmpo dołożył 30, a Bucks nigdy nie przegrywali w meczu, który po prostu musieli wygrać. Jednak decydujący o awansie mecz nr 7 zostanie rozegrany na Brookynie, a w tej serii za każdym razem górą byli gospodarze, co może nie napawać optymizmem fanów Bucks. – Dla obu drużyn to spotkanie o wszystko. Taka już specyfika Game 7. Właśnie dlatego wszyscy tak bardzo to kochamy – powiedział Middleton.
  • Bucks nigdy nie przegrywali, a szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero w czwartej kwarcie. Middleton miał odpowiedź na każdą próbę powrotu ze strony gości, dołożył do tego 10 zbiórek, pięć asyst i pięć przechwytów. – Zrobił dla nas dużo w wielu aspektach gry – skomentował trener Bucks, Mike Budenholzer. Antetokounmpo miał 17 zbiórek. Bucks trafili zaledwie 7 z 33 prób zza łuku, ale w punktach z kontry okazali się lepsi od Nets o 22 punkty.
  • Nie byliśmy dzisiaj w rytmie. W ofensywie nie graliśmy według założeń. To nie był nasz najlepszy występ, ale Game 7 gramy na własnym parkiecie – powiedział trener Nets, Steve Nash. Bucks pokazali charakter dwa dni po tym, jak wypuścili z rąk 17-punktowe prowadzenie w meczu nr 5, w którym Durant zanotował 49 punktów, 17 zbiórek i 10 asyst. Dzisiaj KD miał 32 oczka i 11 zbiórek, James Harden dołożył 16 punktów, ale wciąż widać, że kontuzja ścięgna podkolanowego mocno mu doskwiera.
  • Bucks mieli 14-punktowe prowadzenie na początku drugiej połowy, ale Durant zdobył 10 kolejnych punktów. Nets zmniejszyli straty do pięciu oczek na 1:27 przed końcem trzeciej ćwiartki po dwóch celny osobistych Hardena, ale Middleton zdobył sześć ostatnich punktów w kwarcie i Bucks odzyskali dwucyfrowe prowadzenie. Seria 14:0 w czwartej kwarcie ostatecznie przesądziła o wygranej Bucks.
  • Nets użyli już 41. różnej wyjściowej piątki w tym sezonie – w 11 meczach play-offów użyli już czterech różnych wyjściowych składów. Durant jest jednym z dwóch graczy w historii, którzy w jednym sezonie aż siedem razy rzucali Bucks przynajmniej 30 punktów (sezon regularny i play-offy), drugim jest Michael Jordan.