Tym razem Oklahoma City Thunder dociągnęła wynik do końca, ale na pewnych etapach meczu podopieczni Billy’ego Donovana wyglądali, jak dzieci we mgle. W pozostałych meczach dnia Cleveland Cavaliers pokonali Orlando Magic po dobrym meczu Jordana McRae 20 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst zawodnika. Utah Jazz ograli Phoenix Suns, natomiast Los Angeles Clippers po 24-punktowym występie Blake’a Griffina zatrzymali Toronto Raptors.

OKLAHOMA CITY THUNDER – FC BACELONA LASSA 92:89

Po piętnastu minutach gry zespół gospodarzy prowadził z Oklahomą City Thunder 6 punktami. Na tamtym etapie spotkania Katalończycy radzili sobie lepiej niż Real Madryt, ale też OKC grała po prostu słabszą koszykówkę. W meczu nie wystąpił kontuzjowany niegroźnie Steven Adams. Starcie pomiędzy ekipami do samego końca toczyło się punkt za punkt. W ostatecznym rozrachunku goście ze Stanów byli w stanie zbudować przewagę, której już nie oddali. Barcelona postawiła przed nimi ogromne wyzwanie.

To było wyjątkowe spotkanie dla debiutanta OKC – Alexa Abrinesa. Młody Hiszpan ostatnie cztery sezony spędził jako zawodnik Barcy. Teraz przyszło mu się zmierzyć ze swoimi byłymi kolegami z drużyny. Wyszedł z ławki na przeszło 15 minut i rzucił w tym czasie 6 punktów. Jego pierwszy sezon za oceanem będzie przede wszystkim nauką gry z perspektywy ławki rezerwowych. Abrines musi się uzbroić w cierpliwość i czekać na swoją szansę. Thunder wierzą, że ma duży potencjał.

Tymczasem na 2 sekundy przed końcem meczu, Enes Kanter trafił obie próby z linii rzutów wolnych. Powiększył tym samym przewagę swojej drużyny do 3 oczek. Aleksandar Vezenkov próbował jeszcze za trzy, ale w Barcelonie nie było powtórki z Madrytu i mecz skończył się w 48 minut. 24 punkty z 12 rzutów wspomnianego Kantera. Dołożył 8 zbiórek i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Dla gospodarzy 25 oczek również z 12 rzutów zanotował Victor Claver.

TORONTO RAPTORS – LOS ANGELES CLIPPERS 98:104

W pierwszym meczzu pre-season Los Angeles Clippers zostali niemiłosiernie pobici przez Golden State Warriors. – My przyszliśmy na mecz sparingowy – stwierdził po wszystkim szkoleniowiec drużyny – Doc Rivers, jakby próbując powiedzieć, że GSW podeszli do rywalizacji zbyt poważnie. Po drugim meczu trener nie musiał już niczego tłumaczyć. Clippers pokonali Toronto Raptors 104:98 po bardzo interesującej jak na pre-season rywalizacji.

Pojedynek miał jeszcze jedną wewnętrzną rywalizację pomiędzy DeMarem DeRozanem i Blakiem Griffinem. Dobra forma obu All-Starów była bardzo dobrą wiadomością dla tego pojedynku. Lider Raptors skończył z dorobkiem 20 punktów (8/11 FG), 2 asyst i przechwytu, natomiast skrzydłowy Clippers zanotował 24 oczka, 8 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty. Griffin potwierdził tym starciem, że jest już w pełni gotowy do gry i uporał się z wszystkimi kontuzjami.

ORLANDO MAGIC – CLEVELAND CAVALIERS 102:117

UTAH JAZZ – PHOENIX SUNS 104:99