Wyniki NBA: 60 punktów i historyczny występ Kyriego Irvinga!

7
4798

Kyrie Irving rzucił 60 punktów, czym ustanowił kilka rekordów NBA. Przy okazji jego Brooklyn Nets rozbili Orlando Magic. Desmond Bane zanotował 21 punktów, a jego Memphis Grizzlies pewnie pokonali Indianę Pacers. Tyler Herro rzucił z ławki 29 punktów, a Miami Heat ograli Detroit Pistons. W ostatnim meczu minionej nocy Phoenix Suns pewnie poradzili sobie z New Orleans Pelicans.

Indiana Pacers – Memphis Grizzlies 102:135

• Desmond Bane rzucił 21 punktów, Jaren Jackson Jr. dołożył 19, a Grizzlies pewnie pokonali Pacers, choć w ich składzie ze względu na ból pleców zabrakło Ja Moranta. De’Anthony Melton miał 18 oczek. Dla Grizzlies to czwarta wygrana z rzędu. Z kolei Pacers przegrali w pięciu z ostatnich sześciu spotkań. – Zagraliśmy świetnie. Każdy się do tego przyczynił. Mieliśmy aż 38 asyst, nie każdy zespół jest w stanie to zrobić – skomentował Bane.
  • Bane, który wychował się 120 km od Indianapolis, przyznał, że dobrze było zobaczyć na trybunach tylu członków jego rodziny. Steven Adams zanotował 13 punktów i 13 zbiórek. Tyus Jones, którzy zajął miejsce Moranta w wyjściowej piątce, rozdał 10 asyst. – Dzieliliśmy się piłką. Graliśmy szybko, z dobrym tempem. Nie byliśmy samolubni – przyznał Jones.
  • Dla Pacers 15 oczek zanotował Jalen Smith. Buddy Hield i Terry Taylor dodali po 14. Jednak to Grizzlies trafili 51% rzutów z gry, przy 42% skuteczności Pacers. – Spoglądając na statystyki, muszą przyznać, że rywale zagrali bardzo dobrze. Nie każda drużyna jest w stanie grać na takim poziomie – skomentował trener Pacers, Rick Carlisle.

Orlando Magic – Brooklyn Nets 108:150

• Kyrie Irving sprawił, że dzisiejsza noc, choć nie obfitowała w wiele spotkań, to zostanie na długo zapamiętana. Dzień po tym, jak 60 oczek rzucił Karl-Anthony Towns z Minnesota Timberwolves, rozgrywający Nets dokonał dokładnie tego samego. W samej pierwszej połowie Irving zanotował 41 punktów. – To tylko pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, aby przejść do historii – powiedział Irving.
  • Dla Irvinga 60-punktowy występ to najlepszy wynik w karierze. To także najlepszy wynik w historii Nets. Rozgrywający trafił 20 z 31 rzutów z gry, wliczając w to osiem z 12 prób zza łuku. To wszystko w 35 minut. – Dzień po świetnym występie KAT-a, Kyrie robi to samo. To tylko pokazuje, że liga jest w świetnym miejscu. Każdej nocy widzimy, jak zawodnicy są utalentowani – skomentował Kevin Durant.
  • Irving i Durant to pierwsza para kolegów z drużyny, którzy w następujących po sobie spotkaniach rzucili przynajmniej 50 punktów. Durant zanotował 53 oczka w starciu z New York Knicks. – Właśnie o to chodzi w tej grze – robić to efektywnie po obu stronach parkiety – stwierdził Irving. Rozgrywający opuścił na dobre parkiet na 8:33 przed końcem spotkania.
  • Dla Irvinga był to zaledwie 19. mecz w tym sezonie. Ze względu na to, że nie przyjął szczepionki przeciwko COVID-19, nie może grać we własnej hali. Dla Irvinga to szósty mecz w karierze, w którym notuje przynajmniej 50 punktów. Poprzedni rekord Nets wynosił 57 oczek i należał do Derona Williamsa. Dla Magic 19 punktów i siedem asyst zanotował Cole Anthony.

Miami Heat – Detroit Pistons 105:98

• Max Strus miał w ogóle dzisiaj nie zagrać, ale uraz Jimmy’ego Butlera sprawił, że musiał on wejść na parkiet w drugiej połowie. Jego udział w tej wygranej Heat był niezwykle ważny. Strus wszystkie ze swoich 16 punktów zdobył w ostatniej kwarcie. Tyler Herro dołożył 29 oczek. – Max jest zawsze gotowy, niezależnie od sytuacji – powiedział Herro. Bam Adebayo zakończył zawody z 16 punktami, trafiając za trzy na 1:59 przed końcem, dając Heat 5-punktowe prowadzenie.
  • Dla Pistons 22 oczka rzucił Jerami Grant, a Isaiah Livers dołożył 16 punktów. Marvin Bagley III i Saddiq Bey mieli po 13 oczek. Pistons zakończyli trzecią kwartę serią 19:0 i porządnie nastraszyli Heat. – Każdy gra razem. Dzielimy się piłką i to sprawia nam radość. To dla nas niezwykle ważne – przyznał Livers.
  • PJ Tucker trafił na 6:56 przed końcem trzeciej kwarty, dając Heat 14-punktowe prowadzenie. Jednak gospodarze spudłowali 14 kolejnych rzutów, w tym osiem z dystansu. – Musieliśmy znaleźć sposób na wygraną – przyznał Herro. Butler miał osiem punktów, ale w drugiej kwarcie dało się zobaczyć, że nie jest w pełni sił. Po przerwie już nie wrócił, badania wykazały uraz prawej kostki.

New Orleans Pelicans – Phoenix Suns 115:131