Kyle Kuzma rzucił 36 punktów i miał 11 zbiórek, a Washington Wizards ograli Dallas Mavericks. Trae Young i jego 26 oczek pozwoliły Atlanta Hawks świętować triumf nad Philadelphia 76ers. Dogrywki i 35 punktów Jimmy’ego Butlera potrzebowali Miami Heat, by wygrać z Charlotte Hornets. Bez Damiana Lillarda w składzie Portland Trail Blazers uporali się z New Orleans Pelicans.

Washington Wizards – Dallas Mavericks 113:105

• Kyle Kuzma rzucił 36 punktów, a Wizards poradzili sobie dzisiaj bez Bradleya Beala i Kristapsa Porzingisa. Rui Hachimura dołożył 23 oczka. Wizards nie mogli skorzystać z usług Beala, ponieważ ten znalazł się w protokołach sanitarnych NBA, a Porzingis wypadł z gry przez uraz pachwiny.
  • Wizards zaczęli mecz, przegrywając 8:22, ale byli w stanie szybko odrobić straty, a dwie trójki Kuzmy na początku czwartej kwarty pozwoliły im uciec na bezpieczną odległość. – To charakterna wygrana, czy jak tam chcecie ją nazwać. Nigdy nie jest łatwo grać bez kilku graczy, szczególnie takich, którzy wiele znaczą dla twojej defensywy – powiedział trener gospodarzy Wes Unseld Jr.
  • Spencer Dinwiddie, który trafił do Dallas w wyniku wymiany za Porzingisa, zanotował 33 punkty, a Luka Doncić dorzucił 22 oczka. Mavs przegrali drugi mecz z rzędu po tym, jak wygrali wcześniejsze cztery. – W ostatnich dwóch meczach nie byliśmy sobą. Dlatego grasz 82 takie spotkania, będziemy musieli się temu przyjrzeć – przyznał szkoleniowiec Mavericks Jason Kidd.
  • Wizards z bilansem 6-6 notują dużo gorszy początek sezonu, niż miało to miejsce rok temu, gdy wygrali 10 z 13 pierwszych spotkań. Gospodarze wygrali po raz pierwszy w trwających rozgrywkach w obu meczach rozgrywanych dzień po dniu, a teraz przez pięć kolejnych spotkań zagrają we własnej hali.

Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers 104:95

• Trae Young rzucił 26 punktów, Clint Capela dołożył 18 punktów i 20 zbiórek, a Hawks odjechali w końcówce trzeciej kwarty, zanim Sixers byli ich jeszcze w stanie nastraszyć. Gospodarze prowadzili już 20 punktami, ale 76ers zmniejszyli straty do siedmiu oczek. – Musimy grać lepiej i przestać się relaksować i nie patrzeć na tablicę z wynikami. Musimy lepiej kończyć mecze – stwierdził Young.
  • Dla Sixers 26 punktów i 13 zbiórek zanotował Joel Embiid – dla środkowego było to drugie triple-double z rzędu. Wcześniejsze trzy spotkania opuścił ze względu na przeziębienie. 76ers wciąż grają bez Jamesa Hardena, dzisiaj mieli tylko 15 asysty i 17 strat. – Brak rozgrywającego był dzisiaj bardzo widoczny. Będziemy musieli wprowadzić tutaj pewne usprawnienia – dodał trener Sixers Doc Rivers.
  • Tyrese Maxey trafił tylko pięć z 17 rzutów z gry, a De’Anthony Melton miał trzy straty i jedną asystę – to oni tworzyli dzisiaj parę obrońców. Maxey trafił tylko dziewięć z 35 rzutów z gry w ostatnich dwóch spotkaniach. – Muszę wrócić do agresywnego atakowania, a nie skupić się na wymuszaniu fauli. Wiem, że to do mnie wróci – zapewnił Maxey.

Miami Heat – Charlotte Hornets 117:112 OT

• Jimmy Butler nie pozwolił, by to spotkanie wymknęło się Heat spod kontroli. Skrzydłowy zanotował 35 punktów, a do triple-double zabrakło mu dwóch asysty. Gospodarze prowadzili w pewnym momencie już 15 punktami, w tym 12 w czwartej kwarcie. Mimo tego potrzebowali ośmiu punktów Butlera zdobytych z rzędu, by w ogóle myśleć o doprowadzeniu do dogrywki.
  • – Myślę, że to ważny mecz i ważne zwycięstwo, pod względem mentalnym i emocjonalnym – zapewnił trener Heat Erik Spoelstra. Butler dołożył 10 zbiórek i osiem asyst. Bam Adebayo miał 18 punktów i 14 zbiórek, Duncan Robinson rzucił 14 punktów, a Max Strus i Gabe Vincent dodali po 12 oczek.
  • Dla Hornets 29 punktów zdobył Kelly Oubre Jr., Terry Rozier dołożył 22 oczka, Jaden McDaniels 16, a Mason Plumlee miał 13 punktów i 15 zbiórek. Mimo tego goście przegrali siódmy mecz z rzędu. – Trenowałem drużyny, którym aż tak nie zależało. Mamy tu dobrą grupę. Czy to martwi? Jesteśmy w trudnym miejscu. Nie mamy miejsca na pomyłki. Musimy zacząć wygrywać z tym składem, który mamy. Robiliśmy to już kilka razy i możemy to zrobić znów – powiedział trener Hornets Steve Clifford.
  • Heat prowadzili 12 punktami przed startem ostatniej kwarty, ale szybko znaleźli się w poważnych tarapatach. Seria 12:0 przeprowadzona przez Hornets wyrównała stan rywalizacji, a trójki na 6 minut i 50 sekund przed końcem dała gościom punktowe prowadzenie. Goście prowadzili już pięcioma punktami, ale nie byli w stanie utrzymać przewagi do końca.

New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers 95:106

• Jerami Grant rzucił 27 punktów, a Blazers poradzili sobie bez Damiana Lillarda i dość pewnie ograli Pelicans. Anfernee Simons trafił pięć razy za trzy w drodze do 23 punktów. Były gracz Pelicans Josh Hart miał 17 punktów, a Blazers mają już bilans 6-1 na wyjazdach. – Wygrywamy i tylko to się liczy. Chcę wygrywać, powiedziałem to wcześniej. Właśnie to robimy. Jestem szczęśliwy i w pełni zmotywowany i gotowy, by to trwało – powiedział Hart.
  • – Grali twardziej, a my nie byliśmy zbyt mądrzy w grze. Musimy grać swoje i bardziej troszczyć się o posiadania, dziś tego nie zrobiliśmy. Ich obrona strefą rozbiła nasz rytm – przyznał szkoleniowiec Pelicans Willie Green. Zion Williamson rzucił 29 punktów Trey Murphy III miał 16 oczek. Brandon Ingram miał 14 punktów, ale na 3 minuty i 32 sekundy wyleciał z boiska za nadmiarowe faule. – Mentalnie nie byliśmy skupieni w pełni – powiedział Williamson.
  • Były gracz Blazers CJ McCollum, który wystąpił mimo tego, że czuł się chory. Zanotował 13 punktów, ale trafił tylko sześć z 17 rzutów, w tym jeden z siedmiu prób zza łuku. – Nie wszystko będzie przychodzić łatwo. Będziemy przechodzić przez kilka turbulencji. Chodzi o to, jak odpowiemy. O to się nie martwię – zapewnił McCollum.

***

Czy to możliwe, że Kyrie Irving nie zagra już nie tylko w Brooklyn Nets, ale w ogóle w NBA!? Jeśli władze klubu podejmą decyzję o odsunięciu go od zespołu na dobre, to kolejnym krokiem będzie transfer Kevina Duranta. Są cztery drużyny, które mogłyby chcieć złożyć Nets ofertę. Zastanawialiście się, co jest przyczyną serii porażek Golden State Warriors i czy mistrzowie NBA nie powinni zdecydować się na zmiany w składzie? Na te pytania szuka odpowiedzi Michał Pacuda w najnowszym podkaście PROBASKET.