Ze względu na konkretną dawkę meczów NCAA na pakietach NBA mieliśmy okazję oglądać tej nocy zaledwie jedno spotkanie. Po wielkich emocjach Detroit Pistons pokonali Dallas Mavericks. 35 punktów Luki Donicica przykrył swoim występem Killian Hayes, który 8 ze swoich 22 „oczek” zdobył w dogrywce, czym pomógł swojej drużynie przerwać serię trzech kolejnych porażek.

Detroit Pistons – Dallas Mavericks 131:125 (po dogrywce)

• Chyba niewielu spodziewało się, że jedyne dzisiaj spotkanie przyniesie aż tyle emocji i będzie stało na tak wysokim poziomie. Pistons postawili faworyzowanym Mavericks ciężkie warunki, na minutę przed końcem czwartej kwarty prowadząc 117-112. Po trójce Luki Doncicia i layupie Reggiego Bullocka goście doprowadzili do remisu, po czym stanęli na wysokości zadania przy wybronieniu ostatniej akcji regularnego czasu gry zakończonej niecelnym rzutem zza łuku Isaiaha Stewarda.
  • W dogrywce królował nie kto inny jak… Killian Hayes. Obrońca gospodarzy w dodatkowym czasie gry zdobył 8 z 14 punktów swojej drużyny, wliczając w to dwie trójki na 41 sekund przed końcem spotkania. – Widziałem, że zmieniali krycie na mnie. To był idealny moment do rzutu – stwierdził na pomeczowej konferencji bohater meczu. – Po pierwszym trafieniu czułem się dobrze, a po drugim jeszcze lepiej – dodał z uśmiechem.
  • Potrzebujemy point guarda, który może grać na parkiecie jako rozgrywający – przyznał trener Dwayne Casey. – Nie mamy zbyt wielu graczy zdolnych do tego, a potrzebujemy zawodnika, który zorganizuje ofensywę. Killian dzisiaj był tym zawodnikiem. Tego od niego potrzebujemy – dodał. Reprezentant Francji w całym meczu zanotował 22 punkty na skuteczności 10-13 i 2-4 zza łuku, 8 asyst i 4 zbiórki. 30 punktów rzucił Bojan Bogdanović, 19 Marvin Bagley, a 16 z ławki wracający do gry Jaden Ivey.
  • Jestem rozczarowany naszą dzisiejszą grą w defensywie – powiedział Jason Kidd. – Będziemy o tym rozmawiać. Nie złapaliśmy odpowiedniego rytmu i nie byliśmy wystarczającą zaangażowani – dodał. Dla Mavericks to już ósma porażka w dziewięciu meczach na wyjeździe w tym sezonie. 35 punktów w 41 minut zdobył dziś Luka Doncić, rozdając dodatkowo 10 asyst i zbierając z tablic 5 piłek. 25 „oczek” dodał Tim Hardaway Jr, a 25 z ławki Christian Wood.

Nowa promocja Nike i Jordan i wielu innych sportowych marek

W czwartek ruszyły dwie dobre promocje w Zalando Lounge. Pierwsza nosi nazwę „ulubiona odzież sportowa” i wielu przeglądających ZL stwierdziło „eee nie sprawdzam nawet co tam jest”, a tymczasem znajdziecie tam bardzo fajne rzeczy! Bluzy marki Jordan, dużo ubrań Nike, różne buty sportowe. Naprawdę warto sprawdzić te dwie oferty, bo to są te „specjalne promocje”, czyli wyprzedaże dla „łowców okazji”.

Bluzy Jordan i Nike i cała sportowych ubrań i butów – 829 produktów w różnych rozmiarach – https://tidd.ly/3UrVolo

Koszykówka i sporty amerykańskie – odzież dla dorosłych i dla dzieci – 199 produktów – https://tidd.ly/3VpWZJJ