Jeremy Sochan rozegrał 32 minuty w starciu Charlotte Hornets – San Antonio Spurs. Po raz kolejny jednak ekipa z teksasu schodziła z parkietu w roli pokonanego, a triple-double dla zwycięzcy zapiał LaMelo Ball. 24 punkty odrobili gracze Indiana Pacers i wygrali z Chicago Bulls 117:113. 10.000 punktów zdobył w swojej karierze Joel Embiid, a jego Philadelphia 76ers pokonała Cleveland Cavaliers 118:112. Od samego początku New York Knicks nadawali ton w meczu z Atlanta Harks pewnie wygrywając tej pojedynek. Celtics równie gładko rozprawili się z Detroit Pistons, a 38 punktów zdobył Jason Tatum. punktów Mikala Brodgesa pomogło Brooklyn Nets pokonać na własnym parkiecie Miami Heat. Swój parkiet obronili również Memphis Grizzlies, którzy pokonali Utah Jazz. Pewne zwycięstwo zapisali na swoim koncie gracze Oklahoma City Thunder pokonując Houston Rockets. Kolejne z rzędu triple-double Nikoli Jokicia pozwoliło ekipie Denver Nuggets wygrać z Dallas Mavericks 118:109. Do gry po kilku meczach odpoczynku powrócił nowy lider punktacji, LeBron James.

Charlotte Hornets – San Antonio Spurs 120:110

• LaMelo Ball miał 28 punktów, 10 asyst i 12 zbiórek, a dowodzeni przez niego Charlotte Hornets pokonali San Antonio 120:110. 21-letni zawodnik został drugim najmłodszym zawodnikiem w historii NBA, który w swojej karierze zdobył 1000 punktów, 1000 zbiórek i 1000 asyst. Dla drużyny Gregga Popovicha była to 14. porażka z rzędu, co jest najgorszym wynikiem w historii klubu.
  • PJ Washington, miał 22 punkty i 10 zbiórek, a debiutant Mark Williams dodał 12 oczek oraz 10 zbiórek i cztery zablokowane rzuty. Było to również drugie z rzędu zwycięstwo ekipy z Północnej Karoliny.
  • Malaki Branham miał 23 punkty, a Keldon Johnson dodał 21 dla Spurs, którzy nie wygrali na wyjeździe od czasu pokonania Houston Rockets 19. grudnia. Doug McDermott dodał 17 punktów, trafiając pięć trójek.
  • Jeremy Sochan zagrał 35 minut jednak miał spore problemy ze skutecznością. Trafił 3/12 z gry, zdobywając łącznie 6 oczek. Dołożył do tego 5 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt i dwa bloki.
  • Piąta trójka Balla w tym meczu na dwie minuty przed końcem sprawiła, że prowadzenie Hornets wzrosło do dziewięciu, a ofensywna zbiórka Waszyngtona i mocny wsad na 59 sekund przed końcem przypieczętowały zwycięstwo gospodarzy.
  • Warto zobaczyć ten efektowny blok Sochana na środkowym Hornets:

Indiana Pacers – Chicago Bulls 117:113

• Buddy Hield trafił sześć trójek w drugiej połowie i zakończył mecz z dorobkiem 27 punktów, pomagając Indiana Pacers odrobić stratę 24 punktów po pierwszej kwarcie i pokonać Chicago Bulls 117:113. Hield pobił rekord klubu należący do Reggiego Millera pod względem rzutów za 3 punkty w jednym sezonie. Trafił do tej pory 230 rzutów. Do końca pozostały jeszcze dwadzieścia dwa spotkania.
  • Tyrese Haliburton trafiając z daleka dał Pacers prowadzenie 113:112 w ostatniej minucie. Myles Turner trafił dwa rzuty wolne, a Hield ustalił końcowy wynik trafiając z linii. Gospodarze przerwali serię 5 kolejnych porażek.
  • Aaron Nesmith zdobył 21 punktów dla Indiany, która przegrała ostatnich szesnaście meczów na osiemnaście rozegranych. Turner dodał 17, Haliburton 16 i Bennedict Mathurin 14.
  • Zach LaVine z Bulls zdobył 35 punktów, w tym 12 w pierwszej kwarcie. James White miał 25, a Nikola Vucevic dodał 19 – ale z zaledwie siedmioma zbiórkami, przerywając jego serię double-double na dziewięciu meczach. Bulls przegrali piątą potyczkę z rzędu.

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 118:112

• Joel Embiid zdobył 29 punktów — w tym 10.000 w swojej karierze — a Philadelphia 76ers przetrwała burzliwą drugą połowę, pokonując Cleveland Cavaliers 118:112. James Harden dodał 19 punktów i 12 asyst. De’Anthony Melton dodał 18 punktów, a Tyrese Maxey miał 16. Dla 76ers było to czwarte z rzędu zwycięstwo.
  • Donovan Mitchell zdobył 33 punkty – w tym 25 w drugiej połowie – dla Cavaliers. Kawalerzyści wygrali siedem spotkań z rzędu, zanim przegrali dzisiejszy pojedynek z Sixers. Darius Garland dodał 27 punktów dla Clevland, a Evan Mobley miał 23.
  • Drużyna z Filadelfii trafiła wszystkie swoje pierwsze sześć trójek i 11 z 14 rzutów z gry, aby wyskoczyć na prowadzenie 31:10. Sixers prowadzili już nawet 28 punktami na początku drugiej połowy. Jednak w dalszej części meczu to goście nakręcali tempo przez co sukcesywnie niwelowali straty, jednak ostatecznie im się to nie udało.

Altanta Hawks – New York Knicks 101:122

• Jalen Brunson zdobył 28 punktów, Julius Randle dodał 25, a New York Knicks rozpoczęli przerwę na Weekend Gwiazd zapisując trzy zwycięstwa z rzędu. Tym razem poonali Atlanta Hawks 122-101. Goście załatwili sprawę tryumfu od samego początku. Knicks nigdy nie przegrywali, w tym spotkaniu budując 24-punktową przewagę w pierwszej połowie i prowadząc dwucyfrowo przez praktycznie cały mecz.
  • Zmniejszenie strat do jedenastu oczek w trzeciej odsłonie to było wszystko dla Hawks, którzy przegrali drugą potyczkę z rzędu, spadając poniżej dodatniego bilansu (29-30) w niezwykle rozczarowującym sezonie, zaledwie dwa lata po tym, jak dotarli do finału Konferencji Wschodniej. De’Andre Hunter miał 20 punktów, a Trae Young 19 dla Atlanty.
  • Knicks prowadzili aż 24 punktami w pierwszych dwudziestu czterech minutach meczu i do przerwy prowadzili 66:44. Randle miał 14 punktów w pierwszych dwóch kwartach, podczas gdy Brunson i RJ Barrett zdobyli po 12 punktów.

Boston Celtics – Detroit Pistons 127:109

• Jayson Tatum zdobył 38 punktów, w tym 24 w trzeciej kwarcie, a Celtics wygrali 127:109 z Detroit Pistons. Malcolm Brogdon zdobył 25 punktów z ławki, a Al Horford dodał 11 punktów i siedem zbiórek dla Bostonu. Derrick White zdobył 11 punktów i sześć asyst. Marcus Smart, zdobył dziewięć punktów, siedem zbiórek, sześć asyst i sześć przechwytów w swoim pierwszym meczu po tym, jak nie opuścił dziewięć meczów z powodu skręconej prawej kostki.
  • Prowadzący w Konferencji Wschodniej Celtics (42-17) schodzą na przerwę związaną z Weekendem Gwiazd z pięcioma zwycięstwami w ostatnich sześciu meczach. Mają przewagę jednego meczu nad drugimi Milwaukee Bucks, które wygrało 11 spotkań z rzędu i rozegra swój ostatni mecz przed All-Star Weekend w czwartek w Chicago.
  • Detroit zmniejszyło 19-punktowy deficyt do pięciu pod koniec trzeciej kwarty. Wówczas Tatum zdobył 24 punkty w tym okresie czasu, co dało Celtics ośmiopunktową zaliczkę przed rozpoczęciem czwartej odsłony. Celtowie odzyskali dziewiętnastopunktowe prowadzenie na 4:29 przed końcem.
  • Bojan Bogdanović prowadził Pistons z 28 punktami i pięcioma zbiórkami. Isaiah Stewart dodał 14 punktów. Pistons przegrali pięć z sześciu ostatnich meczów.

Brooklyn Nets – Miami Heat 116:105

• Mikal Bridges zdobył 45 punktów (najwięcej w swojej karierze), w swoim trzecim meczu w barwach Nets. Samo spotkanie przez praktycznie trzy i pół kwarty był wyrównany, ale ostatecznie to Nets wyszli z tej rywalizacji zwycięsko i pokonali Miami Heat 116-105 w ostatnim meczu w ostatnim meczu przed przerwą na All-Star Weekend
  • Gospodarze prowadzili tylko 90:89, zanim Bridges zaczął trafiać swoje rzuty przez następne trzy minuty. To pchnęło prowadzenie do dziewięciu oczek, a kiedy wreszcie inny gracz Nets w końcu trafił, był to trzypunktowy rzut, Cama Johnsona, który ustalił wynik na 108-96.
  • Cam Thomas dodał 19 punktów, a Johnson 18 dla Nets, którzy wygrali po raz pierwszy, odkąd w składzie pjawili się gracze, którzy zostali wymienieni za Kevina Duranta w trakcie zamykającego się okienka transferowego.
  • Bam Adebayo miał 24 punkty, 13 zbiórek i sześć asyst dla Heat. Max Strus zdobył 18 oczek. Duncan Robinson zdobył sześć punktów w swoim pierwszym meczu od 4 stycznia po operacji palca.

Memphis Grizzlies – Utah Jazz 117:111

• Jaren Jackson miał 26 punktów, dziewięć zbiórek i cztery bloki, a także również pięć przechwytów, a Memphis Grizzlies pokonali Utah Jazz 117:111 w środową noc w ostatnim meczu obu drużyn przed przerwą na Weekend Gwiazd. Desmond Bane zdobył 24 punkty, a Ja Morant miał 20 punktów (8/26 rzutów) i dziewięć asyst.
  • Kelly Olynyk prowadził Jazz z 28 punktami i 14 zbiórkami, a Jordan Clarkson miał 20 oczek, dziewięć zbiórek i sześć asyst.
  • Ekipa Jazz która w pierwszej połowie przegrywała dwudziestoma czteroma punktami, zmniejszyła stratę do stanu 111:110 dla Grizzlies, kiedy Ochai Agbaji wykonał wsad na 1:28 przed końcem. Ale Morant trafił kolejne trzy punkty dla Memphis, dzięki czemu gospodarze dowieźli drugie zwycięstwo z rzędu do końcowej syreny.
  • Najskuteczniejszy gracz Utah – Lauri Markkanen, wypadł z powodu bólu prawego kolana. Po czterech minutach gry, obrońca Collin Sexton opuścił parkiet z powodu kontuzji lewego ścięgna podkolanowego i nie wrócił już do gry.

Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 133:96

Denver Nuggets – Dallas Mavericks 118:109

• Rezerwowy Jeff Green zdobył 24 punkty, Nikola Jokić zanotował swoje 21. triple-double w tym sezonie, a Denver Nuggets wygrali 119:108 z Dallas Mavericks, którzy grali w osłabieniu. Dwukrotny MVP ligi zakończył mecz z 14 punktami, 13 zbiórkami i 10 asystami dla prowadzących w Konferencji Zachodniej Nuggets, który w tym sezonie osiągnęli u siebie najlepszy bilans w całej NBA (27-4). Michael Porter Jr. trafił pięć rzutów za trzy punkty i zdobył 22 punkty.
  • Luka Doncić miał 37 punktów dla drużyny Mavericks, w której brakowało obrońcy Kyriego Irvinga z powodu urazu dolnej części pleców. Doncić i Irving grali razem w dwóch meczach, odkąd były gracz Brooklyn Nets przeszedł do Mavs 6 lutego.
  • Nuggets prowadzili różnicą dwudziestu jeden punktów w czwartej kwarcie, jednak dośc szybko Mavericks zmniejszyli straty do stanu 105:95, kiedy na zegarze pozostało 5:50 do końca. Wkrótce potem Porter zablokował rzut z jednej strony, po czym przymierzył za trzy punkty z drugiej strony, aby zyskać trochę oddechu.

Los Angeles Lakers – New Orleans Hornets (MECZ TRWA)