Ostatnie  wypowiedzi Lebrona Jamesa, w których stwierdził, że goni Michaela Jordana skłoniły jego przyjaciela Dwayne’a Wade’a do przemyśleń na ten temat. Zawodnik Chciago Bull stwierdził krótko: Lebron nie wyprzedzi Jordana. To jest niemożliwe.

LeBron James ściga Michaela Jordana

Dla Dwayne’a Wade’a porównywanie Michaela Jordana oraz Lebrona Jamesa jest szczególne. James to jego przyjaciel, z którym zdobył dwukrotnie Mistrzostwo NBA w barwach Miami Heat. Wade wychowywał się w Chicago, gdzie jako młody kibic Bulls oglądał w akcji Jordan, gdy ten zdobywał tytuły dla Byków.

Rywalizacje i porównywanie obu graczy, Wade w 2012 roku porównał do gry w golfa – Jedyne co możesz zrobić to porównać ich. Nie ma dziewiętnastego dołka w golfie, a Jordan jest na osiemnastym dołku. Aktualnie Lebron jest przy czwartym dołku. Przed nim długa droga, aby dorównać Michaelowi, ale może to zrobić. Myślę, że każdy wie o tym, że James jest fenomenalnym graczem, który przy swoim wzroście panuje nad piłką jak rozgrywający, skacze nieprawdopodobnie wysoko. Ale to Jordan jest najlepszym koszykarzem wszechczasów. Ciężko będzie przewyższyć MJ’a.

Po upływie czterech lat postawa Wade’a nie zmieniła się zbytnio – Myślę, że w poprzednim sezonie, nie tylko w moim odczuciu, ale i wszystkich kibiców udowodnił, że jest w okolicach piętnastego dołka. Ale wciąż uważam, że nie ma szans przeskoczyć Jordana.

 

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/ignas_slawinski” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

 

Subscribe
Powiadom o
guest
90 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments