Tylko rok trwał pobyt Jakuba Zalewskiego w Siarce Tarnobrzeg. W nadchodzącym sezonie Tauron Basket Ligi zawodnik będzie reprezentował barwy AZS-u Koszalin.

Władze klubu z Koszalina czyniły starania o pozyskanie zawodnika już od pewnego czasu. Jakub Zalewski był pierwszoplanową postacią Siarki Tarnobrzeg w minionych rozgrywkach. W ekipie trenera Zbigniewa Pyszniaka grywał po około 27 minut i podczas swojego pobytu na boisku mocno pomagał drużynie. Statystyki na koniec sezonu wskazywały średnią niemal 10 punktów, dwóch zbiórek, 3.4 asyst i jednego przechwytu. 30 – letni zawodnik wcześniej przez wiele lat reprezentował barwy Rosy Radom, ale wraz z upływem czasu odgrywał w coraz silniejszym zespole mniejszą rolę. Po zakończeniu sezonu 2014/15 Jakub Zalewski zdecydował się poszukać większej ilości minut w innym zespole, Siarka wydawała się idealnym do tego klubem. Zgodnie z oczekiwaniami, rzucający nie narzekał na brak wystarczającej ilości minut na parkiecie, a dobra forma zawodnika zaowocowała zainteresowaniem jego osobą ze strony innych klubów.

W kolejnym sezonie AZS Koszalin nie będzie już dysponował takimi funduszami, jakie posiadał w latach ubiegłych. Jakub Zalewski prawdopodobnie ma zająć miejsce Marcina Nowakowskiego, z którym koszalinianie zapewne rozwiążą kontrakt. Nowy nabytek AZS-u wróci więc pod skrzydła trenera z którym miał już okazję współpracować. Szkoleniowcem koszalińskiej ekipy jest bowiem Piotr Ignatowicz, który pełnił rolę asystenta trenera Wojciecha Kamińskiego w Rosie Radom.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj