Robert Tomaszek zdecydował się na powrót do zgorzeleckiego zespołu po pieciu latach, wtedy drużyna świętowała wicemistrzostwo Polski. Doświadczony zawodnik ma pomóc Turowowi w powrocie do czołówki TBL.


W ubiegłym sezonie Robert Tomaszek reprezentował barwy Anwilu Włocławek, którego był kapitanem. Zespół z Kujaw w sezonie zasadniczym wywalczył trzecie miejsce, ale w półfinale uległ Rosie Radom ostatecznie zajmując czwarte miejsce w lidze.

„Robert jest zawodnikiem doświadczonym nie tylko na polskich boiskach, który prezentuje od wielu sezonów równy, wysoki poziom. Jest znany z twardej, nieustępliwej walki i gry dla zespołu” – opisuje zawodnika prezes PGE Turowa, Jerzy Stachyra.

Środkowy zdobywał średnio 6,6 punktów i 4,6 zbiórki na mecz. Jednak jego zaangażowanie i wpływ na wyniki zespołu były znacznie istotniejsze, niż wyniki statystyk. Tomaszek znacznie poprawił w poprzednim sezonie skuteczność z linii rzutów osobistych, gdzie zanotował blisko 69% trafień oraz umiejętnie dzielił się piłką rozdając nawet 4 asysty w meczu (średnio 1.1 w sezonie).

Doświadczony Polak występował kilkanaście sezonów w ligach zagranicznych (m.in. w Czechach i Niemczech), gdzie w 2009 roku zdobył Mistrzostwo Czech z drużyną CEZ Nymburk, a w BK Prostejov wywalczył srebrny (2007) i brązowy medal (2008). Na swoim koncie ma również wicemistrzostwo Polski z PGE Turowem (2011) oraz występ w finale Superpucharu Polski w 2014 roku.

„Jest to kolejny zawodnik, po Mateuszu Kostrzewskim, który ma stanowić polski trzon zespołu. Robert występował już w PGE Turowie, gdzie zaskarbił sobie sympatię kibiców oraz zostawił bardzo dobre wrażenie z występów na boisku” – kończy prezes PGE Turowa.

Kontrakt z Robertem Tomaszkiem został podpisany na sezon 2016/17. Tym samym zawodnik dołączył do Mateusza Kostrzewskiego, Michała Marka i Michaela Gospodarka, którzy w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy PGE Turowa.

 

źródło: ksturow.euSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments