Lubiany w Zgorzelcu koszykarz, David Jackson, podpisał kontrakt z klubem i w przyszłym sezonie wystąpi w „Czarno-zielonych” barwach. Jest to kolejny zawodnik, który wraca do przygranicznego miasta.


Popularny DJ ostatnie dwa sezony spędził we francuskiej lidze Pro B reprezentując zespół Boulazac Basket Dordogne. W ubiegłorocznych rozgrywkach notował średnio 12,6 punktów, 3,7 zbiórki i 2,3 asysty, dzięki którym osiągnął EVAL na poziomie 12,7 punktów. Amerykanin znany jest bardzo dobrze kibicom „Czarno-zielonych”, ponieważ występował w PGE Turowie aż 3 sezony.

– Powrót Davida do Zgorzelca to bardzo dobra wiadomość. Jest zawodnikiem wszechstronnym, który może występować na kilku pozycjach. Nominalnie jest rzucającym obrońcą, ale bywały momenty w jego karierze kiedy wspomagał w obowiązkach rozgrywających lub skrzydłowych. Co istotne, DJ jest już prawie zgorzelczaninem, a na pewno zbliżył się do tego statusu żeniąc się przed rokiem z mieszkanką naszego regionu. – opisuje nowego-starego zawodnika prezes klubu, Jerzy Stachyra.

Umowa z zawodnikiem występującym na pozycji obrońcy została podpisana na dwa lata.

 

źródło:materiały prasowe klubu


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments