PGE Turów Zgorzelec jest coraz bliżej skompletowania składu na zbliżający się sezon. Władze klubu są już blisko podpisania umowy z nowym rozgrywającym.


Prawdopodobnie będzie nim Demond Carter. Amerykanin skończy w październiku 30 lat i ma za sobą grę w ośmiu europejskich klubach. Mierzący 180 centymetrów rozgrywający ukończył college Taylor w 2010 roku, by już w kolejnym zameldować się w Europie. W 2011 roku reprezentował barwy BK Ventspils, ale szybko zdecydował się na przenosiny do Izraela. W Bnei Hasharon również długo nie zabawił lądując wkrótce w Cibonie Zagrzeb gdzie występował tylko kilka miesięcy. W grudniu 2012 roku podpisał kontrakt z CEZ Nymburk i w tym klubie dokończył sezon. W czeskiej lidze rozegrał 29 spotkań w których zaliczał średnio 12 punktów, 2.9 zbiórek i 4.1 asyst podczas niemal 19 minut gry. W lidze VTB statystyki wyglądały podobnie: 8.7 punktów, 2.5 zbiórek i 2.8 asyst.

Początek sezonu 2013/14 to dla Cartera tym razem liga niemiecka i kontrakt z s.Oliver Baskets, jednak w styczniu 2014 rozgrywający po raz kolejny zdecydował się na zmianę miejsca pracy – wybór padł na francuski ASVEL Villeurbanne. W Pro A koszykarz zagrał 10 razy i zdobywał średnio 9.9 punktów i 2.8 asyst i zdecydował się kontynuować karierę we Francji także w kolejnych rozgrywkach. W Boulogne Carter spędził niemal cały sezon 2014/15 (dołączył do zespołu w listopadzie) i cieszył się średnią 11.5 punktów, 2.4 zbiórek, 3.4 asyst podczas 29 minut gry jakie otrzymywał od trenera. Boulogne zakończyło sezon z bilansem 9-25 i zajęło 17, przedostanie miejsce w lidze, które wiązało się ze spadkiem do Pro B. Ostatnim przystankiem w karierze zawodnika było litewskie Pieno Zvaigzdes Pasvalys. Klub występował na trzech frontach: litewskiej LKL, FIBA Europe Cup i w Lidze Bałtyckiej. Dorobek Cartera to zaledwie 10 występów – pięć w ramach zmagań w FIBA Europe Cup ( śr. 11.6 punktów, 2.6 zbiórek i 4 asysty) oraz pięć meczów w litewskiej lidze, gdzie zapisywał na swoim koncie zazwyczaj 13 punktów, 3.6 zbiórek i 5 asyst.

Demond Tweety Carter w barwach Bnei Hasharon:

[ot-video][/ot-video]Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments