Amerykański strzelec wyborowy z doświadczeniem gry w najlepszej lidze Europy – tak w największym skrócie można określić najnowszy nabytek Anwilu Włocławek. Kilka minut temu 25-letni rzucający obrońca z Utah Tyler Haws odesłał podpisany kontrakt i tym samym uzupełnił wakat na pozycjach obwodowych w zespole Igora Milicicia.


Amerykanin  mierzy 195 cm wzrostu, ma 25 lat i wielki potencjał, aby stać się jednym z najlepszych strzelców Polskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2016/2017. Swoją karierę zaczął na uczelni Brigham Young University w lidze NCAA (11,3 punktu, 4,2 zbiórki i 1,5 asysty). W 2012 roku Haws wrócił na uczelnię i niemalże z marszu został jednym z najlepszych i najskuteczniejszych strzelców ligi akademickiej. Zdobywał średnio 21,7 punktu w każdym z 35 meczów, a w kolejnych latach jeszcze podbijał swoją średnią: do 23,2 na trzecim i 22,2 na czwartym roku gry dla BYU. Dodatkowo, w żadnym roku gry jego skuteczność nie spadła niżej 46 procent skuteczności za dwa, 37 za trzy i 87 z linii. Gdy kończył przygodę z NCAA w 2015 roku, mógł przebierać w ofertach klubów z całego świata. Ostatecznie wybrał hiszpańską ekstraklasę i grę w ekipie Rio Natura Monbus Obradoiro.

To, co było dla mnie ważne przy wyborze Amerykanina to fakt, że w systemie, w którym grał, są elementy zbieżne z naszym. Mam nadzieję, że dzięki temu szybko wpasuje się w zespół, a że będzie to dla niego drugi rok w Europie, to uniknie problemów aklimatyzacyjnych. Liczę na jego potencjał, atletyzm i umiejętności strzeleckie. Zrobiliśmy bardzo dokładny scouting, także pod względem osobowości i charakteru człowieka, aby do minimum ograniczyć ryzyko – mówi trener Igor Milicić.

źródło: kkwloclawek.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o