Vlad Moldoveanu nie zagra w kolejnym sezonie w Tauron Basket Lidze. Dotychczasowy zawodnik Mistrza Polski, Stelmetu BC Zielona Góra, zdecydował się na grę w rodzimej lidze.


Nowym klubem skrzydłowego jest U-Banca Transilvania Cluj. Moldoveanu otrzymał z rumuńskiego klubu konkretną ofertę oraz, co dla zawodnika bardzo ważne, możliwość występów w europejskich pucharach. Rumuński zespół w minionym sezonie wywalczył czwarte miejsce w lidze i prawdopodobnie wystąpi w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

„Cieszę się, że mogę wrócić do Rumunii. W ciągu ostatnich trzech lat przyzwyczaiłem się do gry pod presją, miałem okazję walczyć o mistrzostwo Polski oraz zebrałem doświadczenie w europejskich pucharach z dobrym rezultatem. W Cluj również będę miał taką możliwość i to było jednym z powodów dla którego zdecydowałem się na grę w tym klubie. Cluj to miasto, które podoba się mojej rodzinie, to też bardzo ważny czynnik wpływający na moją decyzję. Miałem również oferty z kilku innych klubów, ale wierzę, że wybór Cluj będzie dobrą decyzją, będę mógł się tutaj rozwinąć i pomóc zespołowi w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. Mam nadzieję, ze damy dużo radości temu miastu, które żyje koszykówką, a nasi fani będą zapełniać halę do ostatniego miejsca” – powiedział Vlad Moldoveanu dla oficjalnej strony klubowej rumuńskiego klubu.

Zawodnik nie wyklucza, że pewnego dnia ponownie zagra w Zielonej Górze:

źródło: własne/u-bt.ro


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments