Zgodnie z przewidywaniami, zarówno King Wilki Morskie Szczecin jak i AZS Koszalin dokonują zmian w swoich składach. Do Koszalina ze Szczecina przenosi się Marcin Nowakowski.

Póki co oba zespoły spisują się przeciętnie, z identycznym bilansem zajmują miejsca 8 i 9, powoduje to chęć odświeżenia składów, niedawno AZS zakontraktował nowego rozgrywającego, w poniedziałek okazało się, że Akademików wzmocni kolejny rozgrywający – Marcin Nowakowski. Polski rozgrywający do Szczecina trafił przed sezonem, miał być ważną częścią „nowych” Wilków Morskich, ale ostatecznie nie dostawał zbyt wiele czasu od trenera Marka Łukomskiego.

Zawodnik trafi teraz pod skrzydła Davida Dedka, może to spowodować kolejne ruchy transferowe w ekipie Akademików, na pozycji rozgrywającego znajduje się tam obecnie trzech graczy.  W trwającym sezonie Nowakowski reprezentował barwy King Wilków Morskich Szczecin. Pod wodzą trenera Marka Łukomskiego, nowy rozgrywający AZS rozegrał 16 spotkań (średnio 15 min.), w których notował 3,7 pkt oraz 2,1 as. Kontrakt podpisany został do końca sezonu 2016/2017.