Nie od dziś wiadomo, że Stelmet BC Zielona Góra ma spore zaległości finansowe wobec zawodników. Opinię publiczną poinformował o tym jakiś czas temu Mateusz Ponitka, który pożegnał się już z klubem. Wszystko wskazuje na to, że Mistrza Polski opuści także Łukasz Koszarek!

Zdaniem portalu radomsport.pl ROSA Radom jest bardzo zdeterminowana, żeby pozyskać do swojego zespołu doświadczonego na parkietach reprezentanta Polski. Z zespołem raczej na pewno pożegnał się Torey Thomas i w układance trenera Wojciecha Kamińskiego na pozycji rozgrywającego został jedynie Daniel Szymkiewicz. Z tego powodu radomskiemu zespołowi ma strasznie zależeć na sprowadzeniu 32 letniego Koszarka.

Rosa nie jest pionierem ligi jeśli chodzi o wysokie kontrakty, jednak trzeba powiedzieć jasno – co musi, to płaci. W dodatku popularny „Koszar” miałby pełnić w zespole Wojciecha Kamińskiego rolę gwiazdy, dlatego też mógłby liczyć na większy kontrakt, aniżeli reszta zespołu.

Argumentem działającym na zachętę do gry w Radomiu jest na pewno sama postać Wojciecha Kamińskiego, który wraz z Koszarkiem w barwach Polonii Warszawa sięgnął po brązowe medale w 2004 i 2005 roku. Prócz tego ROSA ma występować w koszykarskiej Lidze Mistrzów, która gwarantuje dodatkowe wpływy do budżetu.

Kontrakty na przyszły sezon w radomskim zespole mają: Robert Witka, Filip Zegzuła, Daniel Szymkiewicz, Michał Sokołowski, Kim Adams, Łukasz Bonarek, Damian Jeszke i Maciej Bojanowski.

Źródło:radomsport.pl


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments