Wraz z końcem czerwca AZS Koszalin ogłosił konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu AZS Koszalin S.A. Trzy dni temu minął termin składania kandydatur, i jak informują lokalne media, chętna na tą posadę jest tylko jedna osoba.


Według doniesień Głosu Koszalińskiego tą osobą jest Leszek Doliński, były reprezentant Polski i trener. Trzykrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, z orłem na piersi rozegrał 36 spotkań w których zdobył łącznie 230 punktów. Karierę zawodniczą w głównej mierze spędził właśnie w AZS Koszalin w którym grał w latach 1972-1981 oraz 1986-1996, ale skończył ją w 1997 roku w barwach Kotwicy Kołobrzeg. Leszek Doliński pozostał przy koszykówce i został trenerem. W latach 2005-09 pełnił rolę asystenta w koszalińskim klubie.

W przeszłości kandydował do miejskiej rady w której chciał przedstawić plan szkolenia młodzieży:

„Mamy drużynę na poziomie ekstraklasy, mamy grupy młodzieżowe, jest KUKS Koszalin, ale nie doczekaliśmy się zawodnika, który odcisnąłby piętno na tej dyscyplinie sportu. To mnie martwi najbardziej. Wiem jak to zmienić. Może w przyszłości będę mógł wprowadzić mój plan w życie” – mówił w wywiadzie dla Głosu Koszalińskiego na początku minionego roku, Leszek Doliński.

Władze klubu nie potwierdzają, że do konkursu rzeczywiście zgłosił się tylko jeden chętny. Aplikacje które wpłynęły do klubu muszą być najpierw przeanalizowane pod kątem formalnym, kandydat musi spełniać określone wcześniej wymogi. Po zapoznaniu się ze strategią rozwoju klubu, jaką przedstawią kandydaci, na początku sierpnia może zapaść decyzja w wyniku której poznamy nowego Prezesa Rady Nadzorczej koszalińskiego AZS-u.

źródło:własne/Głos Koszaliński






ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here