Trefl Sopot dokonał  kolejnego transferu przed sezonem 2016/17. Do sopockiego klubu dołączył Filip Dylewicz.


O tym transferze mówiło się już od pewnego czasu. Najpierw okazało się, że Filip Dylewicz na pewno nie będzie dłużej grał w PGE Turowie Zgorzelec po czym zawodnika łączono z Energą Czarnymi Słupsk. Rozmowy z brązowym medalistą Tauron Basket Ligi nie doprowadziły do podpisania umowy i Dylewicza zaczęto łączyć z Treflem Sopot. Wysokość i długość trwania kontraktu była kością niezgody również w rozmowach z innymi klubami TBL, ale ostatecznie doświadczony skrzydłowy wrócił do Sopotu.

Filip Dylewicz trafił do Trefla w 1997 roku i z przerwą na występy w pruszkowskiej drużynie w sezonie 2002/03, grał w Sopocie aż do rozgrywek w sezonie 2008/09. Kolejny rok Dylewicz spędził we włoskim Air Avellino, ale szybko wrócił do kraju, ponownie do Trefla. Ostatnie trzy lata to gra w barwach PGE Turowa Zgorzelec i siódmy w karierze zawodnika złoty medal mistrzostw Polski. Miniony sezon to statystyki koszykarza na poziomie średnio 13.3 punktów, 7.3 zbiórek, 2.6 asysty i niemal jednego przechwytu.

Pozyskanie Filipa Dylewicza kończy budowę składu Trefla na zbliżające się rozgrywki w których sopocki klub chce wrócić do czołówki TBL i zagrać w play-off.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here