Tyreek Duren nie będzie już reprezentował barw Trefla Sopot. Kontrakt amerykańskiego rozgrywającego został rozwiązany za porozumieniem stron.

Tyreek Duren sezon dokończy w klubie Petrolina AEK Larnaka, w którym grał w ubiegłych rozgrywkach i wywalczył z nim mistrzostwo Cypru. Cypryjski klub zdecydował się wykupić kontrakt gracza, co okazało się korzystną ofertą dla władz sopockiego zespołu.

– Po przedyskutowaniu naszej sytuacji i oferty, jaką otrzymaliśmy od klubu z Larnaki, postanowiliśmy umożliwić zawodnikowi zmianę drużyny. Wykonany przez nas ruch sprawi, że w pozostałych meczach więcej minut na parkiecie otrzymają młodzi zawodnicy, na których liczymy w kontekście przyszłego sezonu. Wierzę, że dobrze wykorzystają tę szansę. Tyreekowi dziękujemy za grę dla naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze koszykarskiej. – mówi Roman Szczepan Kniter, prezes zarządu Trefl Sopot SA.

Rozgrywający w polskiej lidze notował średnio 14.4 punktu, 3.6 zbiórki, 2.8 asysty oraz blisko dwa przechwyty na mecz. W wyniku zmian kadrowych więcej minut otrzymają z pewnością Paweł Dierżak oraz Piotr Śmigielski. Najbliższy mecz Trefl rozegra w niedzielę o godzinie 18:00, a jego rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.

źródło: sport.trefl.com