Energa Czarni Słupsk zakończyli niedawno sezon w Tauron Basket Lidze. Władze klubu już myślą o kolejnych rozgrywkach, która może walczyć już pod wodzą nowego szkoleniowca.


Architekt sukcesu Energi Czarnych Słupsk otrzymał nową ofertę współpracy z klubem. Donaldas Kairys ma określony czas na podjęcie decyzji, jeśli ten minie, Czarni będą szukać nowego szkoleniowca. Taki scenariusz jest możliwy, bowiem trener słupskiej ekipy miał znacznie podnieść swoje oczekiwania finansowe.

Jeśli chodzi o kadrę zawodniczej, wiadomo na pewno, że ważne kontrakty z klubem mają Marek Zywert i Jarosław Mokros. Ten drugi ma jednak opcję wykupienia swojego kontraktu więc zmiana barw nie jest wykluczona. Umowa 1+1 z Energą Czarnymi wiąże Jerela Blassingame’a.

– „Określał się. Niedawno mówił że zostanie u nas, a to są poważne deklaracje. Musiałby otrzymać bardzo atrakcyjną ofertę, aby zmienił zdanie” – mówi prezes Andrzej Twardowski.

Władze klubu chciałyby zatrzymać w zespole zawodników, którzy decydowali o obliczu zespołu w minionym sezonie. Propozycję współpracy już otrzymali lub lada chwila otrzymają Kacper Borowski, Łukasz Seweryn, Mantas Cesnauskis i Greg Surmacz. Poza tym w Słupsku chętnie ponownie związanoby się z kilkoma obcokrajowcami dotychczas grającymi w klubie, ale kwestie zestawu zawodników zagranicznych zostawiono trenerowi.

źródło: własne/gp24.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here