Igor Czumakow nie będzie już reprezentował barw Startu Lublin w tym sezonie. Kontrakt między ukraińskim zawodnikiem a Startem został rozwiązany za porozumieniem stron. 


Ukraiński środkowy kontrakt podpisał przed sezonem, gra w Polsce to dla Czumakowa pierwsza przygoda z koszykówką poza swoją ojczyzną, do tamtej pory grał tylko na Ukrainie. Przyjazd zawodnika do Polski bardzo się opóźniał ze względu na problemy wizowe, dopiero pod koniec września udało mu się dotrzeć do Lublina, a pierwsze mecze w wykonaniu ukraińskiego podkoszowego nie były tak dobre jak się spodziewano.

Start Lublin po połowie sezonu zasadniczego znajduje się na samym końcu tabeli, włodarze klubu próbują zażegnać ten problem, zdecydowano się więc podpisać kontrakt z Nikolą Jefticiem, który zdążył już zadebiutować w ostatniej ligowej kolejce. Kolejną decyzją było właśnie rozwiązanie kontraktu z Igorem Czumakowem.

Ukrainiec wystąpił w 17 ligowych spotkaniach, na parkiecie spędzał średnio ponad 21 minut, notując w tym czasie 8.6 punktu i 4.1 zbiórki na mecz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj