Christo Nikołow w ubiegłym roku trafił do Ostrowa Wielkopolskiego w trakcie sezonu i od razu został bardzo mocnym punktem żółto-niebieskich. Zdobywał 13,9 punktu, 4,5 zbiórki oraz 1,4 asysty, trafiając przy tym blisko 50-procent rzutów za dwa oraz 45-procent prób zza łuku. Teraz przed nim następne wyzwania. Krok w przód chce zrobić także cała drużyna. – Na papierze wyglądamy naprawdę ciekawie – mówi o zespole Bułgar. – Mamy świetnych zawodników.

W Ostrowie wspólnie z moją rodziną czuję się naprawdę świetnie – mówi Christo Nikołow, dla którego nadchodzący sezon będzie drugim w barwach zespołu BM Slam Stal. Bułgarski skrzydłowy szybko zdecydował się na przedłużenie swojej umowy ze Stalówką. Nowy kontrakt podpisał na początku maja. – Każdy z nas kocha zwyciężać, dlatego liczę, że nowy sezon przyniesie nam wiele dobrego – podkreśla 30-latek, który solidnie pracował w trakcie letniej przerwy. Świadczy o tym choćby jego waga. Schudł bowiem 12 kilogramów.

– Każdy zawodnik wie dobrze, że latem nie może tylko odpoczywać. Przypuszczam, że każdy z chłopaków wykonał jakąś pracę. Teraz może jest i ciężko, ale to przecież nasza praca, za którą dostajemy pieniądze. Przyjeżdżamy tutaj i pracujemy, a to wszystko ma przynieść sukcesy zarówno klubowi, jak i nam zawodnikom – mówi bułgarski skrzydłowy.

O co zagra zespół BM Slam Stal w nowym sezonie? – Na papierze wyglądamy naprawdę ciekawie. Mamy w zespole świetnych zawodników. Dobrze znam Portera Troupe’a. Pozyskanie tego gracza to naprawdę duży sukces dla klubu. Przed nami ciekawy sezon, ale musimy ze spokojem podchodzić do wszystkiego. Teraz musimy ciężko pracować. Każdy z nas musi profesjonalnie traktować swoje obowiązki. Trzeba zbudować odpowiednią atmosferę, bo to zawsze jest podstawa sukcesów. Później w lidze trzeba krok po kroku iść w stronę celu. Najważniejszy musi być dla nas każdy kolejny mecz. Musimy znać swoją wartość, ale trzeba też w odpowiedni sposób podchodzić do wszystkiego – powiedział Christo Nikołow.

źródło: materiały prasowe klubu
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj