Armani Moore przez najbliższe dwa lata będzie występował w Zielonej Górze. Stelmet BC będzie pierwszym profesjonalnym klubem w karierze 22-latka.


Armani Moore przez ostatnie cztery lata reprezentował barwy Uniwersytetu Tennessee. W sezonie 2015/2016 zdobywał średnio 12,2 punktu na mecz, notował do tego 7,6 zbiórki i 4,1 asysty na mecz.

– Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt z następnym, perspektywicznym zawodnikiem. Armani jest świeżo po uczelni, będzie pewnie potrzebował chwili na adaptację w Europie i naukę naszego systemu, ale to gracz, który mocno angażuje się w to, co robi. Wierzymy, że podbije serca naszych kibiców – mówi Janusz Jasiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grono S.S.A

Przecz cztery lata występów dla Tennessee Moore zanotował m.in. 131 zablokowanych rzutów w 128 meczach. Dzięki temu, jako 13-ty zawodnik w historii uniwersytetu, przekroczył barierę 100 bloków. W poprzednim sezonie – z 12,2 pkt/mecz – był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole.

To zawodnik, który przychodzi do nas od razu po zakończeniu nauki na uniwersytecie, ale ma duże doświadczenie, grał na różnych pozycjach. To silny skrzydłowy, ale tak naprawdę może grać na pozycji 2, 3 lub 4 – charakteryzuje zawodnika Artur Gronek. – Armani jest mocny fizycznie, jest dobrym obrońcą, do tego świetnie zbiera pod koszem przeciwnika i bardzo dobrze czuje się w szybkim ataku – dodaje trener mistrzów Polski.

Moore potrafi też zagrać dobrze na obwodzie – w poprzednim sezonie rzucał za trzy z ponad 40-procentową skutecznością. W swojej przygodzie z uczelnianą koszykówką 10-krotnie kończył mecz z double-double na koncie.

źródło: basketzg.pl


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments