Rosa Radom pokonała Telenet Giants Antwerpia 83:70 w rewanżowym meczu kwalifikacyjnym i tym samym zagra w fazie grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów! Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 75:69 dla Belgów.

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Belgowie prowadzili nawet 11:5 po rzutach wolnych Dave’a Dudzinskiego, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał spore problemy w ofensywie. M.in. dzięki Michałowi Sokołowskiemu Rosa przegrywała tylko pięcioma punktami po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie rozpoczęło się odrabianie strat – świetnie prezentowali się Sokołowski i Auda – to po rzutach tych graczy radomianie zdobyli przewagę. Gospodarze mogli liczyć też na Igora Zajcewa i po pierwszej połowie wygrywali 37:33.

To ciągle było za mało aby awansować. W dodatku w trzeciej kwarcie ekipa z Antwerpii zaczęła grać lepiej i doprowadziła do remisu. Radomianie byli jednak pewni siebie. Bardzo dobre minuty zanotował Marcin Piechowicz, a w ataku wspomagał go Michał Sokołowski. Efekt? Po 30 minutach gry było 58:48! Belgowie oczywiście nie zamierzali się poddawać, ale to Rosa kontrolowała sytuację na parkiecie. W czwartej kwarcie świetny był Kevin Punter i ostatecznie to zespół trenera Kamińskiego wygrał 83:70, awansując tym samym do fazy grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rosa Radom – Telenet Giants Antwerpia 83:70 (13:18, 24:15, 21:15, 25:22)
Rosa: Sokołowski 18, Auda 18, Punter 17, Piechowicz 11, Zajcew 8, Witka 3, Zegzuła 3, Szymkiewicz 3, Trojan 2,
Telenet Giants: Clark 17, Dudzinski 14, Kalinoski 12, Vanwijn 8, Lee 5, Marelja 4, Bako 4, Vervoort 3, Donkor 0, Rogiers 0

Rosa zagra w grupie C, gdzie rywalami będą: Banvit, SIG Strasbourg, medi Bayreuth, AEK Ateny, Olimpija Lublana, Umana Reyer Wenecja oraz Movistar Estudiantes.

W Koszykarskiej Lidze Mistrzów zagra też złoty medalista poprzedniego sezonu, Stelmet BC Zielona Góra. Przeciwnicy w grupie D: Besiktas Stambuł, BC Ostenda, Aris Saloniki, Sidigas Avellino, CEZ Nymburk, Telekom Baskets Bonn oraz Nanterre 92.

Grupa A: AS Monaco (FRA), Hapoel Holon (ISR), UCAM Murcia (ESP), Enisey Krasnoyarsk (RUS), Dinamo Sassari (ITA), EWE Baskets Oldenburg (GER), Juventus Utena (LTU), Pinar Karsiyaka (TUR)

Grupa B: Gaziantep (TUR), Elan Chalon (FRA), Iberostar Tenerife (ESP), Neptunas Klaipeda (LTU), Ventspils (LAT), PAOK (GRE), MHP Riesen Ludwigsburg (GER), SikeliArchivi Capo d’Orlando (ITA)

Grupa C: AEK (GRE), Umana Reyer Venezia (ITA), Petrol Olimpija (SLO), medi Bayreuth (GER), Banvit (TUR), SIG Strasbourg (FRA), Movistar Estudiantes (ESP), Rosa Radom (POL)

Grupa D: Sidigas Avellino (ITA), Besiktas Sompo Japan (TUR), Stelmet Zielona Gora (POL), Oostende (BEL), CEZ Nymburk (CZE), Aris (GRE), Nanterre 92 (FRA), Telekom Baskets Bonn (GER)