Duży niedosyt, ale tak naprawdę ogromny sukces! Reprezentacja Polski 3×3 zajęła 4. miejsce na świecie! W meczu o brązowy medal przegrała ze Słowenią 16:21. Najbardziej szkoda spotkania półfinałowego, gdzie zabrakło szczęścia, aby wygrać z Serbią. Polska grała w składzie: Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Marcin Sroka oraz Michael Hicks.

Mecz półfinałowy Polacy rozpoczęli od prowadzenia 3:0, by chwilę później prowadzić już 5:1. Kolejne akcje to dwa z rzędu trafienia z dystansu Szymona Rducha i było 9:5, a po akcjach Hicksa 11:5.

Rywale jednak zaliczyli serię 6:0 i odrobili straty. Po trafieniu z dystansu Sroki Polacy prowadzili 19:17. Serbowie jednak wyrównali i przy stanie 19:19 mieli piłkę. Na zegarze zostały dwie sekundy do końca akcji. Dejan Majstorovic rzucił niesamowitą trójkę, a raczej dwójkę w koszykówce 3×3, o tablicę! Serbia wygrała 21:19.

W meczu o złoto Serbia pokonała Holandię. Przegraliśmy więc po zaciętej końcówce z późniejszymi Mistrzami Świata.

W meczu o brąz Polacy również rozpoczęli od prowadzenia 9:5. Jeszcze po trafieniu Hicksa było 13:7, ale wtedy rywale przejęli inicjatywę. Najpierw wyszli na prowadzenie 16:14, aby zakończyć całe spotkanie 21:15.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments