Dobre występy naszych koszykarzy w miniony weekend przeplatały się ze słabszymi. Sprawdzamy też jak w roli trenera klubowego sprawdza się szkoleniowiec naszej kadry – Mike Taylor.

Damian Kulig – (Istanbul BB, Turcja)

Kulig nadal nie zwalnia tempa i udowadnia, że jest jednym z liderów zespołu. Jego drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w lidze tureckiej 76-74 nad Afyon Belediye. W ciągu 35 minut Damian zanotował 15 punktów, 3 asysty i 5 zbiórek.

Mateusz Ponitka – (Lokomotiw Kuban Krasnodar, Rosja)

Słabszy występ Polaka, jak i całej drużyny, Lokomotiw poległ w lidze VTB z estońskim BC Kalev 85-80, Mateusz przebywał na parkiecie tylko 13 minut w ciągu których zdobył punkt, zbiórkę i 3 asysty. Władze klubu z Krasnodaru postanowiły pożegnać się z dotychczasowym trenerem Saszą Obradoviciem.

A.J. Slaughter – (ASVEL Lyon Villeurbane, Francja)

Zespół Polaka utrzymuje się na pozycji lidera, notując 7 wygraną w sezonie. A.J grając 26 minut zdobył 13 punktów, 3 asysty i 2 zbiórki, ASVEL pokonało Dijon 80-62.

Adam Waczyński – (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Słaby występ kapitana reprezentacji, o ile w Euro Cup poradził sobie dobrze to w ostatnim meczu ligi hiszpańskiej w ciągu 16 minut nie zdobył nawet punktu, a jego drużyna przegrała z San Pablo Burgos 88-79.

Jakub Wojciechowski – (Brindisi, Włochy)

Polak przebywał na parkiecie 14 minut, zdobył 3 punkty i 7 zbiórek, a jego zespół zwyciężył z Red October Cantu 76-59.

Mike Taylor – Trener reprezentacji Polski (Hamburg Towers, Niemcy)

Trener naszej kadry od tego sezonu przejął drugoligowy Hamburg Towers, w którym radzi sobie bardzo dobrze. Jego drużyna z bilansem 5-1 zajmuje 2. miejsce na zapleczu niemieckiej ekstraklasy, pokazując, że są jednym z faworytów do awansu.