Mateusz Ponitka nie zwalnia tempa i razem z Damianem Kuligiem świetnie poradzili sobie w ostatniej kolejce, co innego mogą powiedzieć pozostali reprezentanci, dla których miniony weekend nie był udany.

Mateusz Ponitka – (Lokomotiw Kuban Krasnodar, Rosja)

Polak imponuje formą i już po dwóch meczach w lidze rosyjskiej można stwierdzić, że stał się liderem swojego zespołu. W ostatniej kolejce Polak zdobył 16 punktów, 6 zbiórek i dołożył asystę, a Lokomotiw minimalnie uległ drużynie z Kazania 79-75. Zespół Ponitki z bilansem 1-1 zajmuje 5 miejsce w tabeli.

Damian Kulig – (Istanbul BB, Turcja)

Kulig rozegrał solidne spotkanie, spędzając na parkiecie aż 31 minut zdobywając przy tym 9 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Istanbul BB z Polakiem w składzie uległ na wyjeździe z Tofas Bursa 73-61.

Drużyna Kuliga rozegrała na tygodniu mecz kwalifikacyjny do FIBE Europe Cup, gdzie w dwumeczu pokonali szwedzki BC Lulea 160-128, dzięki tej wygranej Istanbul BB wystąpi w fazie grupowej tego pucharu. W grupie zmierzą się z Pinar Karsiyaka, Spirou Basket i Donar Groningen.

A.J. Slaughter – (ASVEL Lyon Villeurbane, Francja)

Naturalizowany Amerykanin nie znalazł się w kadrze meczowej, a jego Lyon zwyciężył z Chalon/Saone 92-89.

Adam Waczyński – (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Ostatniego ligowego meczu Waczyński nie zaliczy do udanych. Spędził na parkiecie tylko 6 minut, w ciągu których nie zdobył punktów, mimo to Unicaja wygrała z Herbalife Gran Canaria 89-76.

Jakub Wojciechowski – (Brindisi, Włochy)

Wojciechowski na początku sezonu nie zyskuje zaufania trenera. W dwóch meczach ligowych spędzał średnio 8 minut, rzucając 5 punktów i dokładając 2 zbiórki. Brindisi z Polakiem w składzie zajmuje 5 miejsce z bilansem 1-1.

Tomasz Gielo – (Iberostar Tenerife, Hiszpania)

W pierwszym ligowym meczu doznał kontuzji kolana, czeka go kilkumiesięczna przerwa. W ostatniej kolejce Iberostar wygrał po dogrywce z Gipuzkoa 79-73.

Andy Mazurczak – (Cáceres, Hiszpania)

Nie znalazł się w kadrze meczowej.

autor: Adam Rejek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj