Poprzedni sezon dla Michała Ignerskiego był udany, grał z powodzeniem w lidze francuskiej i zastanawiano się gdzie spędzi obecny sezon. Wielokrotny reprezentant Polski długo pozostawał bez klubu, chcąc wziąć przerwę od koszykówki. W czwartek pojawiła się informacja, że zawodnik wraca do gry, sezon dokończy we włoskiej ekstraklasie.


O tym, że włoski zespół Pallacanestro Cantù jest zainteresowany usługami Polaka podają serwisy Eurobasket.com i Sportando, powołując się na włoskie media. Przypomnijmy, że poprzedni sezon Ignerski spędził we francuskim Le Mans Sarthe Basket, zostawiając po sobie dobre wrażenie. Grał dużo i często, będąc trzecim strzelcem swojej drużyny, notując średnie na poziomie 10.8 punktu, 3.9 zbiórki i 1.1 asysty w każdym spotkaniu. Polak loty obniżył dopiero w fazie play-off, zmagał się wtedy z kontuzją, która w pewien sposób wpływała na jego formę.

Po zakończeniu sezonu we Francji pojawiła się informacja, że mogły to być ostatnie rozgrywki w karierze Ignerskiego, po kilku miesiącach pojawiło się zainteresowanie Pallacanestro Cantù, będzie to trzeci klub z włoskiej ekstraklasy dla byłego reprezentanta Polski. Wcześniej reprezentował już barwy Banco di Sardegna Sassari i Virtusu Roma.

W czwartek pojawiła się oficjalna informacja o tym, że polski skrzydłowy oficjalnie związał się z Pallacanestro Cantù do końca obecnego sezonu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj