Ostatni weekend należał do Tomka Gielo i A.J Salaughtera, którzy jako liderzy poprowadzili swoje drużyny do zwycięstw rzucając na dobrej skuteczności za trzy punkty.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)- 21:20min. 20 punktów, 5 zbiórek.

Niesamowite spotkanie przeciwko drużynie Michalaka(Tecnyconta Saragossa) zagrał Gielo. Trafił 5 na 6 rzutów za trzy punkty, dokładając do tego dwa celne rzuty za dwa i jeden z linii rzutów wolnych. Joventut Badalona wygrał z Saragossą 92-86. Było to już ich drugie zwycięstwo z rzędu, tydzień wcześniej przerwali długą serię bez zwycięstwa z Gran Canaria gdzie wygrali po dogrywce 92-91 a Tomek Gielo grał przez 11min. i rzucił dwa punkty. Jego zespół nadal jest na ostatniej pozycji, ale dzięki zwycięstwom zachował szanse utrzymania w lidze.

Michał Michalak (Tecnyconta Saragossa, Hiszpania)- 4:39min. 1 zbiórka.

Michał przeciwko Tomkowi grał krótko i nie pokazał swoich możliwości zapisując w statystykach tylko zbiórkę.

A.J. Slaughter (ASVEL Lyon Villeurbanne, Francja)- 28:44min. 21 punktów, 1 zbiórka, 4 asysty.

W lidze francuskiej z dobrej strony pokazuje się Salaughter. Ze skutecznością 6/8 za trzy poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad Le Mans 92-90. Zespół Polaka z 15 zwycięstwami zajmuje 4 miejsce w lidze i jest na dobrej drodze aby wystąpić w playoff.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)- 17:46min. 11 punktów, 1 zbiórka.

Mateusz Ponitka (Iberostar Tenerife, Hiszpania)- 9:40min. 4 punkty, 2 zbiórki.

W kolejnym „polskim” pojedynku w lidze hiszpańskiej Malaga Waczyńskiego zmierzyła się z Tenerife Ponitki. Górą okazał się ten pierwszy, który po świetnym występie w Eurolidze nie obniżył formy i w ACB zaliczył dobre spotkanie rzucając 11 punktów. Ponitka krótko przybywał na parkiecie i w ciągu niespełna 10 minut zdobył 4 oczka. Unicaja Malaga 72-62 Iberostar Tenerife.

Przemysław Karnowski (Montakit Fuenlabrada, Hiszpania)- 5:14min. 1 zbiórka.

Nie był to najlepszy mecz Karnowskiego. Dostał mało minut w ciągu których zaliczył jedną zbiórkę, a jego zespół doznał 3 z rzędu porażki w lidze przegrywając z San Pablo Burgos 79-69. Fuenlabrada z Przemkiem w składzie zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)- 16:37min. 6 punktów, 2 zbiórki, 4 asysty.

Kulig z drużyną pewnie zmierza w kierunku playoff. Jego Banvit wygrał z Sakarya BB 75-66 i zajmuje 5 miejsce w lidze tureckiej.

Andy Mazurczak (BV Chemnitz 99, Niemcy)

Zespół Mazurczaka nie dostał się do fazy playoff, sezon zakończyli na 11 miejscu w drugiej lidze niemieckiej. Andy notował średnio 10.9 punktów na mecz i 4.9 asyst.