Polski Cukier Toruń i PGE Turów Zgorzelec prezentują się na początku sezonu wyśmienicie – czy podtrzymają dobrą passę i wygrają kolejne mecze?


Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot (Niedziela, 16:00)

Niepokonane do tej pory Twarde Pierniki zagrają o podtrzymanie zwycięskiej passy z rozkręcającym się z meczu na mecz Treflem Sopot. Podopieczni Jaka Winnickiego w poprzedniej kolejce zanotowali cenne zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej i stali się jedynym do tej pory niepokonanym (na boisku) zespołem w lidze. Ekipa z Torunia wygląda na początkowym etapie sezonu bardzo dobrze – świetna obrona i dużo wariantów w ataku powodują, że każdy typ rywala jest w ich zasięgu. Widać z resztą, że wszyscy zawodnicy w tej taktyce czują się dobrze i dla każdego na parkiecie znajdzie się przestrzeń.
Zespół Trefla Sopot również zanotował w poprzedniej kolejce cenne zwycięstwo, pokonując u siebie Rosę Radom. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Anthony Ireland – amerykański combo bardzo dobrze napędza grę całej drużyny i męczy obronę rywali. Co ciekawe w ostatnim meczu ekipa Trefla bardzo wyraźnie wygrała walkę na tablicach (39-24), rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości dotyczące braku kolejnego wysokiego gracza w rotacji. To spotkanie zapowiada się bardzo interesująco – pod względem taktycznym przewagę może mieć Polski Cukier, jednak zwycięstwo w tym meczu będzie trzeba mocno „wybiegać” ograniczając poczynania m. in. wyżej wspomnianego Irelanda.

Typ Probasket: wygrana Polskiego Cukru Toruń

PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin (Środa, 18:30)

Czy ktoś zatrzyma Turów na ich parkiecie? Takie pytanie może chodzić już po głowie wielu trenerom w lidze. Ostatnio o możliwościach graczy ze Zgorzelca dotkliwie przekonał się dąbrowski MKS, ulegając różnicą 24 punktów. Widać było, że porażka po dogrywce w Szczecinie mocno podrażniła podopiecznych Mathiasa Fischera. Kilka dni więcej na odpoczynek po swoim meczu mieli goście z Koszalina, którzy cały tydzień mogli cieszyć się dobrych humorem po efektownej wygranej w Kutnie. Te nastroje po środowym meczu mogą ulec zmianie – Turów gra skutecznie i widać, że w meczach domowych chce cieszyć fanów efektowną grą. No i ta skuteczność z dystansu – w czterech spotkaniach średnio aż 47,6% w tym elemencie gry to znakomity wynik.

Typ Probasket: wygrana PGE Turowa Zgorzelec

MC
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here