Niecały miesiąc temu informowaliśmy, że Denis Ikovlev będzie przez najbliższe dwa lata reprezentował barwy Turowa. Zawodnik ostatnio skorzystał jednak z możliwości rozwiązania umowy. W takim wypadku władze PGE musiały jak najszybciej znaleźć za niego zastępstwo. Proces poszukiwań nie był długi, a nowym Turem został Stefan Balmazović.


Balmazović to zawodnik serbski, który z powodzeniem może występować zarówno na pozycji niskiego jak i silnego skrzydłowego. Jako adept typowej bałkańskiej szkoły koszykówki, cechuje go przede wszystkim twarda gra, wszechstronność i stabilny rzut. Skrzydłowy większość swojej kariery spędził w rodzimej Serbii. Zaczynał w 2006 roku od Crveny Zvedy Belgrad. Później reprezentował także barwy KK Metalac Valjevo, KK Vrsac Swisslio oraz KK Mladost Zemun. Oprócz występów w Lidze Serbskiej zawodnik ma również doświadczenia z boisk Ligi Adriatyckiej oraz prestiżowego Eurocup.
Serb spędził też jeden sezon na Węgrzech zdobywając punkty dla Zalakerámia ZTE. Rok temu postanowił jednak spróbować swoich sił w Polsce dołączając do TBV Startu Lublin. Balmazović był podczas ubiegłych rozgrywek jednym z liderów lubelskiego zespołu. Zawodnik spędzał na parkiecie średnio ponad 27 minut notując w tym czasie 14 punktów, 4.3 zbiórki, 1.4 asysty i 38 3PT%.

– Znaleźliśmy doświadczonego zawodnika, który gra wszechstronnie w ataku. Jest świetnym strzelcem, potrafi realizować zagrywki z dryblingu oraz grać tyłem do kosza, a tego również potrzebujemy na tej pozycji. Może występować na ”czwórce” i rozciągać grę na boisku swoim rzutem. Liczymy też na to, że Stefan pokaże swoją wartość, doświadczenie, cechy przywódcze i wysoki poziom profesjonalizmu- opisuje nowego Tura Michael Claxton, drugi trener PGE Turowa Zgorzelec.

Dotychczas najlepszym meczem Balmazovicia w Polsce jest spotkanie przeciwko AZS-owi Koszalin, któremu zdołał rzucić 27 punktów (4/6 za 3 pkt) dokładając do tego 7 zbiórek. Warty uwagi jest też jego inauguracyjny występ z Kingiem. Serb zanotował przeciwko Szczecinianom 25 punktów, 12 zbiórek oraz 3 asysty. Ciekawe jak skrzydłowy zaprezentuje się w Turowie z którymi podpisał właśnie roczny kontrakt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here