Znany z gry w PLK Brandon Brown związał się rocznym kontraktem z Treflem Sopot. Jego zmiennikami w zespołu Marcina Klozińskiego będą Łukasz Kolenda i Bartosz Majewski. 


Brandon Brown mierzy 180 cm i występuje na pozycji rozgrywającego lub rzucającego obrońcy. Początki jego kariery to pobyt na  amerykańskim uniwersytecie Montana Western skąd w 2012 roku trafił do australijskiego Mount Gambier Pioneers. Kolejne dwa sezony spędził w brazylijskich Basquete Cearense i Rio Claro. Sezon 2015/2016 rozpoczął w cypryjskiej Omonii Nikozja, a w grudniu związał się z Kingiem Szczecin. W barwach ekipy z Pomorza Zachodniego wystąpił w 23 ligowych spotkaniach, sześć z nich rozpoczynając w podstawowym składzie i notując średnio po 6,3 punktu, 3,3 asysty i 1,7 zbiórki w ciągu 19 minut gry. Po zakończeniu rozgrywek  przeniósł się do Siarki Tarnobrzeg. Spędzał tam na boisku średnio ponad 33 minuty w każdym meczu, zapisując na swoim koncie 14,9 punktu, 5,6 asysty i 2,6 zbiórki. Sezon dokończył w zespole PGE Turowa Zgorzelec, gdzie jako zmiennik notował 6,9 punktu, 2,3 asysty i 1,1 zbiórki.

– Cieszę się, że kolejny sezon rozegram w Sopocie. Chcę spędzać na boisku jak najwięcej czasu, decydować o obliczu drużyny i dawać z siebie wszystko dla jej dobra, a jednocześnie walczyć o jak najwyższe cele. Trefl jest klubem, w którym mogę spełniać wszystkie te założenia – powiedział dla treflsopot.pl Brandon Brown.

[ot-video][/ot-video]

źródło: Trefl Sopot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj