Zapowiedzi wicemistrza Polski  o chęci uczestnictwa w rozgrywkach europejskich pucharów niestety nie będą zrealizowane. Po wnikliwej analizie dokumentów formalnych i finansów klubu oraz braku zapewnienia pozyskania minimalnego budżetu, klub nie złożył dokumentów koniecznych  do udziału w rozgrywkach europejskich.

W komunikacie klubu czytamy, że celem strategicznym jest w dalszym ciągu trwały i zrównoważony rozwój wszystkich filarów jednocześnie (tj. drużyna seniorska, grupy młodzieżowe, kibice, sponsorzy) uwzględniający aktualne możliwości finansowe. Wicemistrzowie Polski zamierzają wnikliwie obserwować organizację i rozwój europejskich zmagań, co może zaowocować zgłoszeniem zespołu rok.

„Kolejny sezon zamierzamy poświęcić na wnikliwą obserwację europejskich pucharów, zarówno w kontekście sportowym, jak i organizacyjnym. Pozwoli nam to na zebranie niezbędnych doświadczeń i podjęcie wyzwania w przyszłym roku. W najbliższym okresie ukierunkujemy swoje działania na zbudowanie szerokiego grona sponsorów, którzy będą mogli nas wesprzeć w przyszłym sezonie w rozgrywkach na arenie międzynarodowej.”

Termin zgłoszeń do europejskich rozgrywek pod egidą FIBA mija właśnie dziś. Polską Ligę Koszykówki reprezentować mają trzy zespoły: Stelmet BC Zielona Góra (w fazie grupowej Ligi Mistrzów), BM Slam Stal Ostrów Wlkp. i Rosa Radom (w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów lub w FIBA EuroCup).

 

źródło: własne/twardepierniki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj