Czarni Słupsk stawiają jak widać na doświadczenie. Tydzień po podpisaniu umowy z Danielem Wallem Pantery zdecydowały się na usługi 33- letniego Piotra Stelmacha.


Doświadczony skrzydłowy to kolejny zawodnik PLK, który przed sezonem 2017/2018 przenosi się z Koszalina do Słupska. Pierwszym był wspomniany we wstępie Daniel Wall. Dla 33- letniego Stelmacha Czarni będą już ósmym klubem podczas jego kariery na parkietach TBL, którą rozpoczął przed dziewięciu laty. Zanim skrzydłowy trafił do Słupska miał okazję reprezentować barwy Kotwicy Kołobrzeg, PBG Basketu Poznań, Zastalu i Stelmetu Zielona Góra, PGE Turowa Zgorzelec, AZS-u Koszalin oraz Anwilu Włocławek. Zawodnik stawał też trzy razy na podium Polskiej Ligi Koszykówki, co ciekawe za każdym razem zajmował inne miejsce. Srebrny i brązowy medal zdobył kolejno w 2012 i 2013 roku z Zielonogórzanami. Rok później skrzydłowy świętował zdobycie złotego medalu, którego doczekał się jako zawodnik Turowa. Podczas ubiegłych rozgrywek 33- latek notował średnio 8.7 punktu, 3.6 zbiórki i 1.5 asysty w ciągu 25 minut.

Dla kibiców ze Słupska Stelmach nie jest anonimową postacią. Słupszczanie pamiętają go przede wszystkim za rzut w ostatniej sekundzie czwartego meczu ćwierćfinału w 2012 roku, którym pozbawił Czarnych awansu do półfinału. Teraz zawodnik będzie miał szansę odkupić swoje dawne winy. Kto wie, może podczas przyszłego sezonu jego rzut w ostatnich sekundach da Panterom awans? Pamiętajmy, że życie jest pełne ciekawych historii i zwrotów akcji.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here