W drugim z niedzielnych spotkań 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe drużynę GTK Gliwice. Do zwycięstwa torunian poprowadził Aaron Cel, który zdobył w tym meczu 22 punkty.

Zespół trenera Pawła Turkiewicza rozpoczął to spotkanie od prowadzenia 4:0, ale goście błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. Później bardzo dobry fragment zanotował Aaron Cel, a po trójce Łukasza Wiśniewskiego Polski Cukier miał pięć punktów przewagi. W GTK nieźle radził sobie Łukasz Ratajczak, ale to nie wystarczało na torunian, którzy po 10 minutach gry wygrywali 26:21. Salamonik i Ratajczak na początku drugiej kwarty starali się zmniejszać straty. Wicemistrzowie Polski kontrolowali jednak sytuację i starali się utrzymywać kilkupunktową przewagę, w czym bardzo mocno pomagał Krzysztof Sulima. W pewnym momencie wynosiła ona nawet dziewięć punktów, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:41 dla ekipy trenera Dejana Mihevca.

Na początku trzeciej kwarty akcje kończyli Gruszecki, Cel i Sulima – po trafieniu tego ostatniego przewaga ekipy z Torunia wzrosła do 14 punktów. Po późniejszej trójce Glenna Cosey’a było już 69:52. GTK potrafiło postraszyć rywala pojedynczymi akcjami, ale brakowało im ofensywnego zrywu, który mógłby realnie zmienić sytuację. Po 30 minutach goście prowadzili różnicą 13 punktów. Ostatnią kwartę gospodarze rozpoczęli od małej serii 4:0, ale Polski Cukier błyskawicznie odpowiadał. Ekipa z Gliwic nie mogła już niczym zaskoczyć swoich rywali, którzy mogli spokojnie rotować składem i nadal pokazywać skuteczną grę w ataku. Ostatecznie goście zwyciężyli 97:83.

Aaron Cel był najlepszym zawodnikiem Polskiego Cukru – zdobył 22 punkty i 3 zbiórki. Łukasz Ratajczak zanotował dla GTK 15 punktów i 4 zbiórki.

źródło: plk.pl