Po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu rozgrywanym w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Trefl Sopot pokonał po dogrywce drużynę Polpharmy Starogard Gdański.

Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 90:94

Bardzo udanie rozpoczęli to spotkanie koszykarze drużyny gospodarzy. Punktowali Milan Milovanović oraz Marcin Flieger. Po udanej akcji Joe Thomassona przewaga starogardzian wzrosła już do 10 punktów. Straty próbowali jeszcze odrabiać Artur Mielczarek z Brandonem Brownem, ale to Polpharma prowadziła po dziesięciu minutach gry różnicą 9 punktów. Na początku drugiej odsłony spotkania bardzo skuteczni byli Filip Dylewicz wraz a Arturem Mielczarkiem i przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Po rzutach wolnych zamienionych na punkty przez Brandona Browna i Artura Mielczarka na tablicy wyników widniał remis. Ostatnie punkty w kwarcie zdobył Nikola Marković i dzięki temu to sopocianie schodzili do szatni na przerwę prowadząc 33:31.

W trzeciej kwarcie gra była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję. Wśród gospodarzy punktował Marcin Flieger, a w ekipie przyjezdnej odpowiadali Jakub Karolak i Filip Dylewicz. Ostatecznie dzięki dobrej postawie Andriji Bojicia i jego 4 punktach z rzędu to Polpharma prowadziła przed decydującą odsłoną spotkania różnicą 3 oczek. W ostatniej kwarcie gospodarze utrzymywali niewielką przewagę. Bardzo skutecznie grał Jakub Schenk, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Brandon Brown wykorzystał dwa rzuty wolne i doprowadził do remisu. Po skutecznych akcjach Browna i Jakuba Karolaka to sopocianie byli na prowadzeniu. Stan rywalizacji wyrównał jednak Joe Thomasson i po czterdziestu minutach był remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie lepiej poradzili sobie koszykarze z Sopotu i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Brandon Brown, który zdobył 22 punkty. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Andrija Bojić, zdobywca 30 punktów.