W niedzielnym hicie czwartej kolejki Polskiej Ligi Koszyk贸wki Rosa Radom pokona艂a Polski Cukier Toru艅 83:68. Radomianom zwyci臋stwo zapewni艂a znakomita postawa w drugiej po艂owie spotkania.

Rosa Radom – Polski Cukier Toru艅 83:68

Pocz膮tek meczu by艂 nerwowy dla obydwu dru偶yn, a to prze艂o偶y艂o si臋 na ni偶sz膮 skuteczno艣膰. Po pi臋ciu minutach meczu by艂o zaledwie 6:4 dla go艣ci. P贸藕niej torunianie uciekali nawet na pi臋膰 punkt贸w dzi臋ki tr贸jkom Aleksandra Perki i Aarona Cela. Straty zmniejszy艂 troch臋 Roberta Witka, ale to Polski Cukier po 10 minutach prowadzi艂 16:15. Na pocz膮tku drugiej kwarty jeden rzut z dystansu Kevina Puntera oznacza艂 remis, a kolejny da艂 przewag臋 Rosie. Od tego momentu to ekipa trenera Wojciecha Kami艅skiego by艂a stron膮 przewa偶aj膮c膮. Tr贸jka Patrika Audy dawa艂a dziewi臋膰 punkt贸w prowadzenia gospodarzy, ale wynik na 38:31 po pierwszej po艂owie ustawi艂 Aleksander Perka.

Na pocz膮tku trzeciej kwarty ekipa z Radomia kontrolowa艂a sytuacj臋 na parkiecie. Pomaga艂a w tym tr贸jka Micha艂a Soko艂owskiego i efektowny wsad Kevina Puntera. Kolejny rzut z dystansu Amerykanina oznacza艂a a偶 17 punkt贸w przewagi gospodarzy. Polski Cukier stara艂 si臋 poprawia膰 w obronie, ale to Rosa po 30 minutach gry wygrywa艂a 64:46. Ostatnia kwarta niewiele zmienia艂a, bo zesp贸艂 trenera Dejana Mihevca nie potrafi艂 zanotowa膰 ofensywnego zrywu. Straty odrabia艂 troch臋 Cheikh Mbodj, ale to ci膮gle by艂o za ma艂o. Na tr贸jki Cela odpowiada艂 Zajcew, a gra gospodarzy by艂a ju偶 spokojna. Ostatecznie Rosa zwyci臋偶y艂a 83:68.

藕r贸d艂o: plk.pl