Po oficjalnym potwierdzeniu udziału gliwickiego klubu w zbliżającym się sezonie Polskiej Ligi Koszykówki, GTK ogłasza pierwsze decyzje personalne. Szkoleniowcem zespołu pozostanie Paweł Turkiewicz, który związał się z klubem 3-letnią umową.


Paweł Turkiewicz w Gliwicach pracuje od grudnia 2015 roku. Wtedy szkoleniowiec przejął zespół, który nie spisywał się na miarę swoich możliwości i finalnie opuścił szeregi pierwszoligowców. Dzięki dzikiej karcie gliwiczanie w ubiegłym sezonie ponownie rywalizowali w I lidze, a drużyna była już autorskim pomysłem trenera Pawła Turkiewicza. Minione rozgrywki zakończyły się dla GTK sukcesem jakim był udział w finale zaplecza ekstraklasy w którym jednak gliwiczanie ulegli Legii Warszawa 0:3. Dzięki staraniom władz klubu i wykupieniu dzikiej karty w Gliwicach zagoszczą najlepsze ekipy w kraju. Beniaminek ponownie prowadzony będzie przez doświadczonego trenera.

– To spore wyzwanie, ale będziemy starali się mu podołać. Część zawodników miała już okazje występować w ekstraklasie, a dla niektórych będzie to dopiero debiut. Uważam jednak, że Polakom występującym w naszym zespole niczego nie brakuje, by skutecznie walczyć z innymi zespołami. Jeśli do tego trafimy z obcokrajowcami, to osiągnięty wynik powinien być zadowalający. Chcemy realizować politykę długofalową. Już teraz myślimy o tym, kto potencjalnie może wzmacniać nasz zespół. W tym celu będziemy starali się dawać szansę uzdolnionej młodzieży z całego regionu – mówi Paweł Turkiewicz.

Dla szkoleniowca nie będzie to debiut na parkietach ekstraklasy. W przeszłości pracował już na tym poziomie rozgrywkowym w Śląsku Wrocław, PGE Turowie Zgorzelec, Polpharmie Starogard Gdański, PBG Baskecie Poznań i Starcie Lublin. Na swoim koncie ma również dwa zwycięstwa w rozgrywkach I ligi ze Startem Gdynia w 2012 roku i rok później ze Śląskiem Wrocław. Współpracował także z selekcjonerami reprezentacji Polski: Igorem Griszczukiem i Mikiem Taylorem.

Wkrótce powinniśmy poznać kolejne decyzje kadrowe gliwickiego teamu. W GTK zapewne pozostaną Marcin Salamonik, Paweł Zmarlak, Kacper Radwański, Aleksander Filipiak, Damian Pieloch, Łukasz Ratajczak i Michał Jędrzejewski. Barwy klubowe zmienił już Kosma Kołcz (AZS Weegree Politechnika Opolska) oraz Dominik Rutkowski (Zetkama Doral Nysa Kłodzko). Nowego pracodawcy szukają Marceli Dziemba i Marcin Weselak.

 

źródło:własne/GTK GliwiceSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments