W piątym meczu finałowym Polskiej Ligi Koszykówki Stelmet BC Zielona Góra pokonał drużynę Polskiego Cukru Toruń 88:82, czym zapewnił sobie mistrzostwo Polski. MVP finałów wybrany został James Florence.


Stelmet BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 88:82

Spotkanie od początku układało się na korzyść torunian. Punkty zdobywali Cheikh Mbodj oraz Bartosz Diduszko, a ich drużyna utrzymywała niewielkie prowadzenie. Przewagę przyjezdnych próbował niwelować Karol Gruszecki, który dwukrotnie trafił za trzy punkty. Po rzucie z dystansu Łukasza Wiśniewskiego goście prowadzili już różnicą 7 punktów i właśnie z taką przewagą Twarde Pierniki schodziły z parkietu po dziesięciu minutach gry. Druga kwarta to indywidualny popis Jure Skificia, który regularnie powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Pod koszem dobrze radził sobie Mbodj, swoje dołożył także Obie Trotter i po pierwszej połowie podopieczni trenera Jacka Winnickiego prowadzili 47:29.

W trzeciej odsłonie meczu przewaga zaczęła topnieć. Skutecznie grał Przemysław Zamojski, który trafiał z dystansu. Dobrze radził sobie również Thomas Kelati, który trafiał za trzy. Łukasz Wiśniewski i Kyle Weaver również byli skuteczni, dzięki czemu torunianie wciąż utrzymywali prowadzenie. Przed decydującą odsłoną spotkania Polski Cukier prowadził różnicą 11 punktów. Ostatnia kwarta to popis gospodarzy. Niezwykle skuteczni byli James Florence oraz Thomas Kelati i straty zaczęły topnieć. Po celnym rzucie za trzy punkty Armaniego Moore’a na tablicy wyników był już remis. Końcówka spotkania należała już do gospodarzy. Dorobek punktowy zielonogórzan powiększał Łukasz Koszarek, Stelmet BC wygrał ostatecznie 88:82 i mógł cieszyć się z kolejnego mistrzostwa Polski.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments