PGE Turów Zgorzelec zakontraktował dotychczas dziewięciu koszykarzy na nowy sezon 2017/18. Na łamach klubowej strony zgorzeleckiego klubu, trener Mathias Fischer analizuje, wyjaśnia działania Turowa na rynku transferowym, przybliża koncepcję budowy składu oraz opowiada o niezbędnych wzmocnieniach.


Nowe twarze

Myles Mack grał przez ostatni sezon w Danii. Jest to jeszcze młody zawodnik, ale ma bardzo dobrą technikę, jest bardzo szybki, dobrze rzuca i penetruje. Grał też na solidnej uczelni.

Na pozycji rozgrywającego podpisaliśmy też Polaka, Francisa Hana, który preferuje inny styl niż Mack. On bardzo dobrze organizuje grę, dobrze podaje i rozdaje świetne asysty. Prawdopodobnie otrzyma szanse gry także w reprezentacji Portoryko. Han nie jest typem zawodnika, który da nam 20 punktów, ale ma dobre wyczucie czasu i potrafi sprawić, że pozostali zawodnicy na boisku stają się dzięki niemu lepsi. Wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry rezerwowy, albo nawet podstawowy rozgrywający. O Hanie w samych superlatywach wypowiadał się o Denis Ikovlev. Obaj mieli okazję grać razem w Śląsku Wrocław.

Paul Egwuonwu to bardzo atletyczny i szybki zawodnik, który może atakować także z penetracji. Ma dobry wyskok, może wsadzać piłki do kosza, a niekiedy również i trafić z dystansu. Walczy na tablicach i potrafi mieć średnio po 5/6 zbiórek w każdym spotkaniu.

O Jacku Jareckim rozmawiałem z Bartoszem Bochno, który powiedział, że Jacek jest sympatyczny i bardzo pracowity. To silny, atletyczny chłopak, który może zagrać blisko kosza, ale który potrafi też celnie rzucać i szybko biegać do kontr. Jest również agresywny w obronie. Myślę, że bardzo dobrze do nas pasuje i jeżeli będzie pracować tak ciężko jak Bartek, to myślę, że PGE Turów jest dla niego właściwym zespołem.

Koncepcja budowy składu

Chciałem zbudować drużynę, która po pierwsze ma w rotacji więcej Polaków, bo na finiszu minionego sezonu nie mieliśmy zbyt dużo graczy z polskim paszportem w składzie. Teraz wydaje mi się, że ta rotacja Polakami będzie nieco większa. Po drugie chciałbym, aby zespół grał szybciej i bardziej atletycznie, dlatego mamy w składzie chociażby Paula, który może grać na pozycjach 4/5. Będziemy mieć też bardzo szybkiego rozgrywającego, który umie rzucać, potrafi atakować z kontrataków oraz z akcji pick&roll.

Przy budowie składu dużą rolę odgrywa nasz budżet, który będzie niższy niż w poprzednim sezonie. Ale nawet z tym małym budżetem próbujemy zbudować jak najlepszy skład. Już mamy dobre charaktery w zespole i jeżeli wszystko potoczy się tak, jak sobie założyłem, to możemy mieć udany sezon. Na pewno na początku nie będziemy mówić ani o walce o medale, ani o walce o play-off. Na te pytania będę odpowiadał w styczniu. Nowa drużyna potrzebuje ok. 3-4 miesięcy, żeby się dotrzeć i dopiero wtedy będę w stanie powiedzieć o naszych celach na ten sezon. Dużo zależy też od tego, jakich zawodników uda nam się jeszcze pozyskać i jak dobrze będzie to wszystko razem funkcjonować.

Plany transferowe

Szukamy jeszcze dwóch zawodników. Potrzebujemy klasycznego centra, który będzie chronił naszą obręcz. Musi być bardzo atletyczny, wiedzieć jak zdobywać punkty spod kosza, ale też jak grać na zewnątrz i do wewnątrz. W obronie powinien mieć dużo siły, żeby walczyć z innymi środkowymi. To nie może być jakiś ”mały” center, ale prawdziwy Tur. Poszukujemy także gracza na pozycje nr 2/3, ze wskazaniem na 3, który ma dobrą penetracje i da nam średnio od 3 do 5 zbiórek, który wejdzie na kosz i wsadzi piłkę, ale też nie będzie tak bardzo koncertował się na oddawaniu rzutów z daleka, tylko skupi się na penetracjach i wsadach do kosza.

Na razie czekamy z decyzją chociażby ze względu na trwającą Ligę Letnią NBA. Dużo zależy od tego, jacy zawodnicy będą dostępni w sierpniu. My zamierzamy obserwować rynek i szybko reagować. Jeżeli zawodnik będzie mi się podobać, a w dodatku będzie w naszym zasięgu finansowym, to warto poczekać dłużej, aby mieć dobrego gracza.

Więcej na: http://www.ksturow.eu/artykuly/item/867-mathias-fischer-chce-szybka-i-atletyczna-druzyne.html

źródło: PGE Turów Zgorzelec


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments