MKS Dąbrowa Górnicza pozyskała wczoraj kolejnego zawodnika. Nowym nabytkiem drużyny Jacka Winnickiego został 32- letni reprezentant Szwecji- Thomas Massamba.


Rozgrywający przyjechał do Dąbrowy Górniczej już tydzień temu. Zawodnik odbył  siedmiodniowe testy, po których szkoleniowiec MKS-u Jacek Winnicki razem z zarządem mieli podjąć decyzję odnośnie jego kontraktu. Massamba zrobił na członkach klubu bardzo dobre wrażenie czym przekonał władze do podpisania z nim umowy. Swoje doświadczenie, umiejętności oraz przede wszystkim przydatność pokazał w meczu przeciwko BK NH Ostrawa, gdzie otarł się o double-double notując 12 punktów i rozdając 9 asyst. Tym samym MKS pozyskał bardzo dobrą opcję na rozegraniu. Mówi się, że Massamba ma występować jako wsparcie z ławki rezerwowych.

Nowy nabytek polskiego zespołu pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Zawodnik posiada również obywatelstwo szwedzkie i to właśnie barwy tego kraju reprezentuje od kilku lat. Co ciekawe Massamba zagrał z kadrą Szwecji na Eurobaskecie 2013, a obecnie dzierży także opaskę kapitańską zespołu.

Jeśli chodzi o karierę klubową to śmiało można uznać ją za niezwykle bogatą. Rozgrywający MKS-u zaczynał w 2005 roku grając dla 08 Stockholm HR. Dwa lata później zgłosił się do draftu NBA, lecz żadna drużyna nie skusiła się na jego usługi. Zawodnik postanowił więc kontynuować swoją karierę w Europie, gdzie najpierw występował z zespołami Sodertalje Kings i Solna Vikings  na parkietach ligi szwedzkiej. Oprócz Basketligan Massamba zwiedził, aż cztery inne ligi zagraniczne- cypryjską (ETH Engomis) , bułgarską (Lukoil Academic), czeską (CEZ Nymburg) oraz kosowską (KB Prisztina).
Warto również dodać, że zdobył mistrzostwo wszystkich odwiedzonych przez siebie krajów. Czyżby reprezentant Szwecji miał być talizmanem dąbrowskiej drużyny w przyszłym sezonie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj