Koniec rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki nie oznacza finiszu drużyny z Zielonej Górze. Mistrzowie Polski najpierw podpisali nową umowę ze swoim szkoleniowcem, a teraz biorą się za kontrakty zawodników. 5 dni temu zajęto się pozostaniem w szeregach zespołu Przemysława Zamojskiego. Dziś przedłużenie umowy podpisał Jarosław Mokros.


Mokros był podczas rozgrywek 2015/2016 kluczowym graczem Energi Czarnych Słupsk. W tamtym sezonie zdobył z nimi nawet brązowy medal mistrzostw Polski, odbierając miejsce na podium Anwilowi Włocławek. Mokros stał się ulubieńcem kibiców, lecz w następnym sezonie rozegrał dla swojego zespołu zaledwie 7 spotkań. Podczas meczu kontrolnego kadry Polski doznał kontuzji zerwania więzadeł w kostce oraz przyczepów mięśniowych pięty. Po małym zamieszaniu z władzami klubu Mokros stał się wolnym zawodnikiem. Na chętnych długo nie musiał czekać, bowiem już 7 lutego Mokros stał się zawodnikiem Stelmetu Zielona Góra. Skrzydłowy z miejsca stał się ważnym składnikiem mistrzowskiej drużyny, harując w obronie i wspomagając kolegów w ataku.

Początkowo jego kontrakt obowiązywał tylko do końca minionych rozgrywek. Klub jednak o nim nie zapomniał i w poniedziałkowe wczesne popołudnie, w siedzibie Firmy Gaja Elektro (nowego sponsora Stelmetu BC Zielona Góra), Jarosław Mokros parafował już nową, trzyletnią umowę z czterokrotnym mistrzem Polski. Oznacza to, że podobnie jak Przemysława Zamojskiego, w barwach zielonogórskiego klubu będziemy mogli go oglądać aż do 2020 roku.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments