Po miesięcznym okresie próbnym sztab szkoleniowy PGE Turowa Zgorzelec zdecydował się na skorzystanie z umiejętności zawodnika  w sezonie 2017/18.


Mierzący 183 cm wzrostu rzucający w minionym sezonie grał w pierwszoligowej Jamalex Polonii 1912 Leszno w której notował średnio 13,5 punktu, 3,1 zbiórki i 3,1 asysty. W Polskiej Lidze Koszykówki 24-latek był już graczem czterech klubów: Śląska Wrocław, Trefla Sopot, MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Jakub Koelner rozpoczął okres testowy w PGE Turowie Zgorzelec 14 sierpnia, czyli pierwszego dnia przygotowań do nowego sezonu PLK. 24-latek od samego początku uczestniczył w treningach kondycyjnych, wytrzymałościowych i taktycznych oraz wystąpił we wszystkich czterech meczach sparingowych rozegranych dotąd przez drużynę z przygranicznego miasta.

– Kuba dołączył do nas na tzw. try-oucie, ponieważ chcieliśmy zobaczyć jaka jest jego aktualna forma sportowa. Po tych 4 tygodniach uznaliśmy, że jest w stanie nam pomóc. Cechuje się bardzo wysoką etyką pracy. Przekonał nas do siebie dobrym przygotowaniem motorycznym, solidnością i rozumieniem gry. To waleczny zawodnik z niezłym rzutem i dobrą penetracją. Myślę, że będzie dla nas wzmocnieniem – mówi na łamach oficjalnej strony internetowej klubu Mirosław Kabała, asystent w sztabie PGE Turowa Zgorzelec.

 

źródło: PGE Turów Zgorzelec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here