W jedynym poniedziałkowym spotkaniu szóstej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki drużyna Asseco Gdynia pokonała we własnej hali GTK Gliwice 84:80. Goście stawiali opór do samego końca, ale to gdynianie mogą cieszyć się z kolejnej wygranej w tym sezonie.

Asseco Gdynia – GTK Gliwice 84:80

Dariusz Wyka był bardzo aktywny w pierwszych minutach i dlatego Asseco prowadziło 8:6. Na to odpowiadał przede wszystkim Robert Skibniewski – dzięki niemu to GTK zdobywało minimalną przewagę. Po późniejszej akcji Jonathana Williamsa wzrosła ona nawet do sześciu punktów. Gospodarze krok po kroku odrabiali straty, po trójce Filipa Puta doprowadzili do remisu, a dzięki kontrze Mikołaja Witlińskiego wyszli ponownie na prowadzenie. Po 10 minutach było 20:18. Od początku drugiej kwarty zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza grał efektownie i efektywnie, dzięki czemu dość szybko zdobył nawet dziewięć punktów przewagi. W ekipie z Gliwic starał się odpowiadać Łukasz Ratajczak, ale to było za mało. Goście się jednak nie poddawali – w końcówce tej części meczu po trójce Williamsa zbliżyli się jeszcze na trzy punkty. Ostatecznie po trafieniu Piotra Szczotki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35.

Na początku trzeciej kwarty Asseco długo kontrolowało sytuację, ale kolejne akcje Marcina Salamonika, Jonathana Williamsa i Mavericka Morgana doprowadziły do remisu. Po późniejszych rzutach wolnych tego ostatniego GTK zdobyło nawet przewagę. Ostatecznie po zagraniu 2+1 Williamsa było 59:57 dla gości po 30 minutach rywalizacji. Rzut za rzut – w takim rytmie rozpoczęła się czwarta część spotkania, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Sprawy w swoje ręce musiał wziąć Krzysztof Szubarga. Nie tylko zdobywał punkty, ale i świetnie asystował – jego podanie wykorzystał m.in. Ponitka i było 76:70. Zespół trenera Pawła Turkiewicza walczył do samego końca i zbliżał się jeszcze na punkt po trójce Skibniewskiego. Gdynianie nie dali się już wyprzedzić i wygrali 84:80.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz z 15 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Maverick Morgan z 17 punktami i 4 zbiórkami.